بهبود چشم‌انداز رشد اقتصادی منطقه یورو

اقتصاد منطقه یورو در سه‌ماهه نخست سال 2016، کمتر از برآورد اولیه رشد داشت، اما شتاب حرکت همچنان در بیشترین سرعت خود در سال جاری قرار دارد.

موبنا – به گزارش بلومبرگ، با عملکرد فراتر از انتظار آلمان (بزرگترین اقتصاد اروپا) رشد منطقه یورو در سه‌ماهه منتهی به مارس 2016 رشدی 0.5 درصدی داشته است. این در حالی است که برآورد اولیه رشدی 0.6 درصدی را پیش‌بینی کرده بود. رشد اقتصادی منطقه یورو نسبت به سال گذشته 1.5 درصد بوده است.

مارحکو والی، اقتصاددان منطقه یورو در یونی‌کردیت بانک در میلان اعلام کرد: «ارقام اصلی ضعیف‌تر از برآوردها بوده اما همچنان ارقام مثبت ارزیابی می‌شود. احساس من این است که برخی از عوامل موقت باعث رشد در این سه‌ماهه شده، اما روند کلی کمی ملایم‌تر بوده است.»

594811_539.png

رشد اقتصادی در آلمان 0.7 درصد رشد داشته که سریع‌ترین رشد در دو سال اخیر بوده است. این در حالی بود که برآورد اولیه اقتصاددانان بلومبرگ رشد 0.6 درصدی را پیش‌بینی کرده بود. ایتالیا رشدی 0.3 درصدی و اقتصاد هلند نیز رشدی 0.5 درصدی را تجربه کردند. اقتصاد یونان نیز در این مدت زمان افتی 0.4 درصدی را تجربه کرد.

آلمان از نرخ بیکاری پایین خود سود می‌برد که از تقاضای مصرف‌کننده حمایت شده است. در حالی که محرک‌های بانک‌مرکزی اروپا به کمک بهبود دوره‌ای منطقه یورو آمده است. اما اختلاف در سراسر بلوک نمایانگر چالشی برای سیاست‌گذاران به منظور تقویت رشد نابرابر و احیای نرخ تورم کمتر از صفر بوده است.

 منبع: اقتصادنیوز  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام