سودتسهیلات مسکن سربه فلک می‌زند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: برای کنترل افزایش اجاره بهای مسکن در فصل نقل و انتقالات مسکن باید تدابیری اتخاذ شود که خانه های خالی از سکنه اجاره داده شود و در این رابطه بنده طرح اخذ مالیات از خانه های خالی را پیگیری خواهم کرد.

موبنا -سیداحسن علوی، درخصوص وضعیت تامین مسکن درکشور گفت:باید متولیان بخش مسکن برای خانه دارکردن اقشار آسیب پذیر یک تدبیر اساسی اتخاذ کنند؛به دلیل اینکه در حال حاضر بخش قابل توجهی از درآمد خانوارها صرف هزینه اجاره بها می شود.

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از جوانان کشور بیکار هستند و همچنین بخشی نیز از درآمد پایینی برخوردار هستند؛بنابراین باید این موضوعات در برنامه ریزی برای خانه دارکردن مردم لحاظ شود.

این نماینده مردم درمجلس نهم افزود:کشور سالانه به حدود یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد و بحث مسکن اجتماعی نیز تاکنون به نتیجه مشخصی نرسیده است.

انتقاد از سود و میزان اقساط بالای تسهیلات بخش مسکن

علوی با انتقاد از سود و میزان اقساط بالای تسهیلات بخش مسکن ،افزود:میزان قابل توجهی خانه های خالی در کشور وجود دارد،این در حالی است که جمعیت قابل توجهی در کشور متقاضی خانه دار شدن هستند و مجبور به پرداخت اجاره های سنگین هستند.

وی افزود:برخی ها برای نیل به اهداف سفته بازی خود حاضر به اجاره دادن یا فروش خانه های خالی خود نیستند که باید به این موضوع رسیدگی شود به دلیل اینکه در شرایطی که تقاضا برای مسکن در جامعه وجود دارد،نگه داشتن خانه خالی به نوعی احتکار مسکن محسوب می شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآورشد:برای کنترل افزایش قیمت و اجاره بهای مسکن در فصل نقل و انتقالات مسکن باید تدابیری اتخاذ شود که خانه های خالی اجاره داده شود و در این رابطه بنده طرح اخذ مالیات از خانه های خالی را پیگیری خواهم کرد.

 منبع: خانه ملت 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفده =

دنبال کنید @ اینستاگرام