با تخلفات سریالی در تبریز روبرو هستیم

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه عدم نظارت استانداری فرمانداری بر مصوبات شورای شهر و شهرداری تبریز باعث بروز تخلفات شده است، گفت: هم‌اکنون با تخلفات سریالی در تبریز روبرو هستیم که تفکیک افراد برای دادستان را نیز با مشکل روبرو کرده است.

موبنا – نادر قاضی‌پور، درباره دستگیری برخی از مدیران و اعضای شورای شهر تبریز، افزود: متاسفانه عملکرد نامناسب برخی از اعضای شورای شهر تبریز باعث شده تخلفات مالی در این حوزه شکل گیرد تا جایی که مشاهده می‌شد این افراد به صورت علنی تخلفی را انجام می دادند به گونه ای که این تخلفات تبدیل به اموری روزمره شده بود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تبانی‌های صورت گرفته در شورای شهر تبریز منجر به ورود دادستان عمومی و انقلاب تبریز به این موضوع شد که بر اساس اعلام نظر وی، تاکنون 24 نفر بازداشت شده و اکنون نیز پرونده برای رسیدگی به تخلفات تشکیل شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: اکنون سریالی از شناسایی افراد در تخلفات شورای شهر تبریز وجود دارد به گونه‌ای که تفکیک افراد برای دادستان نیز مشکل شده، حال امید است با روشن شدن حقایق، متخلفان شناسایی و بر اساس احکام صادره با آنها برخورد شود تا در انتخابات سال بعد شورای شهر تبریز، افراد کاردان و پاکدست انتخاب شده تا ساماندهی شهر تبریز به سرانجام برسد.

وی درباره میزان مبلغ اختلاس‌ها در شورای شهر تبریز، تاکید کرد: اگرچه هنوز به طور دقیق ارقام مشخص نیست اما بر اساس اخبار به دست رسیده، مبالغ اختلاس قابل توجه بوده است که باید هرچه سریعتر با بررسی دقیق، این اموال به بیت المال بازگردانده شود.

قاضی پور درباره علت تخلفات صورت گرفته در شورای شهر تبریز، افزود: عدم نظارت استانداری و فرمانداری بر مصوبات شورای شهر باعث شده تا این تخلفات رخ دهد؛ بدون شک مصوبات شورای شهر باید به تایید فرمانداری برسد در این میان فرمانداری باید هوشیار باشد تا این مصوبات بوی سیاست و رانت ندهد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نظارت معاونت عمرانی استانداری آذربایجان شرقی و فرمانداری تبریز بر عملکرد شورای شهر و شهرداری کم بوده است، گفت: باید سازمان بازرسی شهر تبریز نیز نظارت دقیق تری به عملکرد شورای شهر تبریز انجام می داد که حال امید است با پیگیری های دادستان، نتیجه مطلوب هرچه سریع تر حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دادستان عمومی و انقلاب تبریز از دستگیری دو مدیر ارشد دیگر در شهرداری تبریز خبر داد.

 منبع: خانه ملت 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 8 =

دنبال کنید @ اینستاگرام