دزدی یک «بدنساز» برای هیجان

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یک قهرمان بدن‌سازی که پس از مصرف شیشه برای هیجان دست به سرقت زده‌ بود، خبر داد.

موبنا – در ساعت 16 روز دوم اردیبهشت ماه امسال و از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110، وقوع یک فقره سرقت داخل خودرو به کلانتری 101 تجریش اعلام شد که با حضور مأمورین کلانتری در خیابان شهید اندرزگو و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که سارق یا سارقان اقدام به سرقت محتویات داخل صندوق عقب یک دستگاه خودرو سواری پارک شده در مقابل یک مجتمع مسکونی کرده‌اند.

با مراجعه مالباخته به کلانتری، وی در اظهاراتش به مأموران تیم تجسس کلانتری عنوان داشت که خودرو را برای مدتی در مقابل مجتمع مسکونی محل زندگی خود پارک و به منزلش مراجعه کرده و سرقت در همین مدت زمان انجام شده است، مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش و به پیشنهاد اعضای مجتمع اقدام به نصب سیستم‌های مداربسته در قسمت‌های ورودی مجتمع کرده‌ایم و در زمان سرقت خودرو دقیقا در مقابل یکی از دوربین‌ها قرار داشته است.

با توجه به اظهارات مالباخته، مأمورین تیم تجسس کلانتری 101 تجریش با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ به شماره انتظامی معلوم شدند که سرنشین نسبتا جوان آن اقدام به سرقت محتویات صندوق عقب خودرو مالباخته کرده بود. در ادامه رسیدگی به پرونده محمدعلی . غ 41 ساله به عنوان مالک خودرو پراید و همچنین سارق داخل خودرو شناسایی و در ادامه، در محل سکونتش واقع در منطقه نارمک – خیابان دردشت دستگیر شد.

در زمان دستگیری و بازرسی از مخفیگاه متهم، مأمورین موفق به کشف مقادیر زیادی از انواع لوازم مسروقه از قبیل جعبه ابزار، ساک ورزشی، کیف دستی، ابزار آلات، ده‌ها دستگاه ضبط خودرو و …. از مخفیگاه متهم شدند که بنا بر اعتراف صریح متهم از ده‌ها فقره سرقت صندوق عقب خودرو بدست آمده بود.

با اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره سرقت صندوق عقب خودرو در طول یک سال گذشته‌، قرار قانونی از سوی دادیار شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران صادر و محمدعلی . غ برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

متهم پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی صراحتا به ده‌ها فقره سرقت صندوق عقب خودرودر مناطق مختلف شهر به‌ویژه شمال و شمال شرق تهران اعتراف کرد و گفت: تمامی اموال سرقت شده، بی هیچ کم و کاست در داخل یکی از اتاق‌ها نگهداری می‌شد که در زمان دستگیری تمامی آنها کشف و توقیف شد.

متهم در خصوص انگیزه سرقت خود به کارآگاهان گفت: هیچگونه نیاز مالی برای انجام سرقت نداشتم و تنها بواسطه هیجان اقدام به انجام سرقت کرده‌ام .

متهم که بنا بر ادعای خود در سال‌های گذشته سابقه کسب عنوان در مسابقات بدنسازی استانی را نیز دارد، در خصوص زمان آغاز سرقت‌های خود نیز به کارآگاهان گفت : از حدود یک سال پیش بود که به واسطه پیشنهاد یکی از دوستان خود اقدام شروع به مصرف شیشه کردم ؛ اوایل همه چیز جنبه تفریح داشت اما به مرور به مصرف شیشه اعتیاد پیدا کردم با این وجود ، نیاز مالی انگیزه ای برای انجام سرقت ها نشد بلکه هر بار ، پس از مصرف شیشه و برای کسب هیجانِ بیشتر اقدام به سرقت می کردم .

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به ده ها فقره سرقت در طول یک سال گذشته و به منظور شناسایی سایر جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است، لذا از کلیه شکات و مالباختگان احتمالی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و یا خودرو آنها به شیوه سرقت از صندوق عقب خودرو مورد سرقت قرار گرفته، دعوت می‌شود تا برای پیگیری شکایات و همچنین شناسایی اموال به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی در اتوبان شهید صدر (مسیر شرق به غرب) – ابتدای خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه کنند.

 منبع: ایسنا 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام