«نیکولا وان»؛ تریلی هیبریدی 2,000 اسب بخاری(+عکس)

به گفته سخنگوی نیکولا موتور، دلیل اسب بخار قابل توجه نیکولا وان این است که در موتورهای الکتریکی برخلاف یک پیشرانه دیزل شما از میزان نیروی مورد نیاز استفاده می کنید و بر همین اساس در بیشتر مواقع تنها 400 تا 500 اسب بخار از 2,000 اسب بخار قدرت موتور بکار گرفته خواهد شد.

موبنا، محمد مهدی حیدرپور – شرکت نیکولا موتور به تازگی از طرح خود برای تولید نخستین نیمه تریلر الکتریکی 2,000 اسب بخاری به نام «نیکولا وان» رونمایی کرده است. این شرکت همچنین از عرضه یک خودرو 4×4 از نوع UTV که توانایی تولید 520 اسب بخار نیرو و 480 پوندفوت گشتاور را دارد و از دامنه حرکت 125 مایل (201 کیلومتر) سود می برد، خبر داده است.
1
خودرو UTV که به نام «نیکولا زیرو» شناخته می شود 100 درصد الکتریکی بوده و هیچ گونه آلایندگی ندارد. این خودرو توانایی حمل چهار سرنشین را دارد و از سیستم تعلیق با فضای بازی 20 اینچ (50 سانتیمتر) در هر چهار چرخ سود می برد. نیکولا زیرو برچسب قیمت خرده فروشی 42 هزار دلاری را یدک خواهد کشید.
2
به گفته سخنگوی نیکولا موتور، دلیل اسب بخار قابل توجه نیکولا وان این است که در موتورهای الکتریکی برخلاف یک پیشرانه دیزل شما از میزان نیروی مورد نیاز استفاده می کنید و بر همین اساس در بیشتر مواقع تنها 400 تا 500 اسب بخار از 2,000 اسب بخار قدرت موتور بکار گرفته خواهد شد. هنگام استفاده از موتورهای الکتریکی شما هیچ انرژی را هدر نمی دهید. اما هنگامی که از یک تپه بالا می روید اسب بخار اضافی این اجازه را می دهد تا با بیشینه سرعت مجاز مسیر را طی کنید.
شرایطی مشابه برای نیکولا زیرو نیز صدق می کند و شما تنها از نیروی مورد نیاز استفاده می کنید و در هنگام نیاز به نیروی بیشتر از ایمنی و عملکرد مناسب اطمینان دارید.
4
نیمه تریلر نیکولا وان توانایی کشیدن وزن ناخالص 80 هزار پوندی (36,287 کیلوگرم) را دارد و از دامنه حرکت 1,200 مایل (1,931 کیلومتر) بین هر توقف برخوردار است. این تریلی دارای بسته باتری یون لیتیوم 320 کیلووات ساعتی به همراه یک توربین سوخت 150 گالنی است؛ مدل استاندارد دارای مخزن سوخت گاز طبیعی خواهد بود.
بنابر ادعای نیکولا موتور، هزینه استفاده از تریلی نیکولا وان نصف تریلی های دیزلی سنتی است. همچنین بسته باتری یون لیتیوم این تریلی نیازمند شارژ مجدد نیست زیرا توربین هنگام سواری با تریلی آن را شارژ می کند که عملکردی مشابه با دیگر خودروهای هیبریدی است.
3
نیکولا وان دارای فناوری ترمز احیاکننده نیز است که با تبدیل انرژی جنبشی به انرژی قابل ذخیره برای مواقع نیاز سرعت تریلی را کاهش می دهد. سامانه ترمز احیاکننده بسیار کارآمدتر از سامانه ترمز سنتی است که از اصطکاک برای کاهش سرعت بهره می برد.
قیمت خرده فروشی تریلی نیکولا وان برابر با 375 هزار دلار خواهد بود. اگرچه قیمت این تریلی تقریبا دو برابر یک تریلی دیزلی است اما به همراه آن 100 هزار گالن گاز طبیعی رایگان نیز ارائه می شود که برای طی مسافت یک میلیون مایل (1,609,344 کیلومتر) کافی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 7 =

دنبال کنید @ اینستاگرام