آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور امسال برگزار نمی‌شود

معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: تعداد زیادی معلم داریم که در انتظار اعزام به خارج از کشور هستند و بر همین اساس امسال آزمونی برای اعزام به خارج نداریم.

موبنا – شاهین نوش‌آبادی اظهار داشت: تعداد زیادی معلم اعزامی به خارج از کشور داریم که در آزمون پذیرفته شدند اما تاکنون اعزام نشده‌اند.

وی درخصوص علت عدم‌اعزام این معلمان گفت:‌ این موضوع به آن دلیل است که سه سال پشت سر هم یعنی در سال‌های 89، 90 و 91 آزمون اعزام به خارج از کشور برگزار شد و تعداد زیادی معلم به‌صورت غیرکارشناسی پذیرفته شدند، البته منظورم از غیرکارشناسی این است که تعداد زیادی قبول شدند و هم‌اکنون بین زمان قبولی و اعزام آنها فاصله افتاده است.

معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش می‌کنیم این معلمان را اعزام کنیم، البته باید مطابق نیازهایمان در مدارس خارج از کشور معلم اعزام کنیم که این میزان حداکثر 250 نفر در هر سال است که به‌همراه همسران معلمان که به‌تبعیت از آنها اعزام می‌شوند معادل 480 نفر می‌شود.

وی ادامه داد:‌ از سال 92 هیچ آزمونی را برگزار نکردیم تا آنهایی که در نوبت هستند، اعزام شوند. امسال هم احتمالاً آزمونی برگزار نمی‌شود و از همین معلمان استفاده می‌کنیم، همچنین حدود دو سال است که حقوق معلمان خارج از کشور بدون هیچ مشکلی پرداخت می‌شود و مشکلی در این زمینه نداریم.

 منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هشت =

دنبال کنید @ اینستاگرام