جزئیات دستگیری هکر کرمانی

رئیس پلیس فتا كرمان گفت: متهمی كه در شبكه اجتماعی تلگرام به بهانه فروش جم بازی «كلش آف كلنز» تعداد ۵۰ جی میل (gmail)را هک كرده بود در عملیات كارآگاهان سایبری پلیس فتا دستگیر شد.

موبنا – سرهنگ کامبیز اسماعیلی گفت: دو نفر شهروند به دفتر پلیس فتا مراجعه و اظهار داشتند در یک کانال تلگرامی که به ظاهر خرید و فروش جم بازی کلش آف کلنز در آن انجام می گرفته عضو شده اند و سپس جی میل آنها هک شده است.
اسماعیلی افزود: کلاهبردار اینترنتی با ایجاد یک کانال تلگرامی با عنوان خرید و فروش جم با ترفند های مختلف رمز های جی میل قربانیان را اخذ کرده و در اختیار خود قرار می داد.

این مقام انتظامی گفت: تیم کارآگاهان سایبری این پلیس وارد عمل شدند و با استفاده از توان فنی و امکانات پلیسی متهم را شناسایی کردند.

وی در ادامه افزود: طی احضاریه ای فرد به پلیس فتا فرا خوانده شد و از وی در این خصوص تحقیق به عمل آمد که با توجه به مدارک موجود متهم راهی جز اعتراف به بزه انتسابی در مقابل خود ندید.

سرهنگ اسماعیلی گفت: متهم در حدود ۵۰ جی میل را هک کرده و اطلاعات آنها را در اختیار گرفته بود که در نهایت پرونده به همراه متهم به دادسرا ارسال شد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان در پایان هشدار داد: تبلیغات در فضای مجازی به ظاهر جذاب است اما کاربران شبکه های اجتماعی باید هوشیار باشند و فریب تبلیغات فضای مجازی را نخورند.

 منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام