جریمه 45 هزار یورویی برای انتشار سلفی‌های والدین و نوزادان

دولت فرانسه به مردم این کشور هشدار داد که اگر تصاویر نوزادان خود را روی شبکه‌های اجتماعی به خصوص فیسبوک به اشتراک بگذارند، می‌توانند مورد پیگرد قانونی قرار بگیرند و حتی جریمه‌هایی از قبیل زندان در انتظار آنها باشد.

موبنا، میثم لطفی – روزنامه گاردین در تازه‌ترین شماره خود نوشت مقامات قانونگذار فرانسوی به دنبال آن هستند تا انتشار تصاویر سلفی والدین با نوزادان را منع کنند. زیرا نوزادان اختیار ندارند برای انتشار و به اشتراک گذاری تصاویر شخصی خود تصمیم بگیرند.

دولت فرانسه اعلام کرد جریمه نقدی انتشار و به اشتراک گذاری تصاویر سلفی مربوط به والدین و نوزادان می‌تواند تا 45 هزار یورو هم در نظر گرفته شود و حتی در موارد خاص والدین یک سال زندانی می‌شوند.

parent selfie (1)

«اریک دلکرویکس» یکی از کارشناسان حقوق قضایی و اخلاقی اینترنت در این خصوص گفت: «طی چند سال آینده کودکان می‌توانند به اتهام انتشر عکس‌های خصوصی از دوران نوزادی خود، از والدین شکایت کنند و آنها را به دادگاه بکشانند».

او در ادامه توضیح داد: «کودکان در گروه‌های سنی مختلف تمایل ندارند از آنها عکس گرفته شود و با توجه به اینکه این افراد اختیاری در مورد انتشار عمومی عکس‌های خود ندارند، اگر این اتفاق صورت گیرد دولت با آن برخورد می‌کند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دوازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام