مردم سوریه تصمیم گیرنده آینده این کشور

معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار همتای ایرانی خود بشار اسد را رئیس جمهور قانونی سوریه خواند و گفت: تصمیم گیری در باره آینده سوریه توسط خود مردم سوریه در چارچوب راه حل سیاسی و گفتگوهای ملی رقم خواهد خورد.

موبنا -حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان که به مسکو سفر کرده بود با میخائیل باگدانوف معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا ، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار پیرامون مسائل مهم خاورمیانه شامل سوریه ،یمن ، عراق ، لبنان ،فلسطین بحث و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار بر لزوم استمرار روند سیاسی تحولات سوریه ، برقراری آتش بس در کنار مبارزه با گروه های تروریستی تاکید کرد.

وی در خصوص موضوعات یمن و عراق بر ضرورت استمرار گفتگوهای سیاسی و توافق ملی پافشاری و خاطر نشان کرد که تنها رژیم صهیونیستی است که از استمرار تنش و درگیری در منطقه ، بهره مند شده و بر تجاوزات خود به حقوق مردم فلسطین و شهرک سازی ادامه می دهد.

باگدانوف نیز با اشاره به فضای پیچیده تحولات منطقه و اوضاع سوریه ، تصریح کرد که استمرار و گسترش آتش بس در مناطق مختلف سوریه ، ضرورت دارد.

وی ضمن انتقاد از تلاشهای برخی گروه های معارضه مسلح و کشورهای منطقه در تضعیف و متزلزل ساختن مذاکرات اخیر سوری – سوری در ژنو ، تاکید کرد که بشار اسد ، رئیس جمهور قانونی سوریه است و تصمیم گیری در باره آینده سوریه توسط خود مردم سوریه در چارچوب راه حل سیاسی و گفتگوهای ملی رقم خواهد خورد.

 منبع: فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 13 =

دنبال کنید @ اینستاگرام