افزايش ۵۰ درصدي تردد نفتکش هاي خارجي پس از اجراي برجام

رئيس اداره اسناد و اطلاعات صادرات پايانه نفتي خارک از افزايش ٥٠درصدي تردد نفتکشهاي آسيايي و اروپايي در دوران پسابرجام خبرداد.

موبنا – سيدابراهيم حسيني، امروز (پنجشنبه، ١٦ارديبهشت ماه)در حاشيه بيست و يکمين نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي با اشاره به حضور گسترده شرکتهاي داخلي و خارجي و همچنين بازديدکنندگان در اين نمايشگاه گفت: اين حضور گسترده به نمايشگاه محدود نمي شود و ما شاهد افزايش حضور شرکتهاي اروپايي و آسيايي در بخشهاي مختلف صنعت نفت هستيم.

حسيني گفت: در پايانه نفتي خارک تعدد نفتکشهاي خارجي که براي بارگيري نفت خام پهلوگيري مي کنند اين مسئله را تأييد مي کند و مي توان با قاطعيت اعلام کرد که پس از اجراي برجام تردد نفتکشهاي خارجي ۵۰ درصد افزايش يافته است.

وي با بيان اين که اين تعدد هم در مورد تعداد و هم در مورد تنوع کشورهاي خريدار کاملا محسوس است، تصريح کرد: اگر در گذشته مشتري نفت خام ما صرفا مشتريان سنتي از جمله چين، ژاپن، ترکيه،کره جنوبي و چند کشور ديگر بودند،حالا شاهد حضور کشورهاي اروپايي همچون ايتاليا، روسيه و فرانسه براي خريد نفت ايران هستيم.

رئيس اداره اسناد و اطلاعات صادرات پايانه خارک همچنين با اشاره به دوران تحريمها گفت: هرچند که در زمان تحريمها مشکلاتي گريبانگير ما بود اما با تلاش همکاران پايانه خارک ما توانستيم از اين تهديد ها ايجاد فرصت کنيم و با تعمير زيرساختهاي ذخيره سازي، باراندازها و خطوط لوله خود را براي دوران پسابرجام آماده کنيم و حالا بدون هيچ دغدغه اي اين افزايش تردد را راهبري مي کنيم.

 منبع: ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام