برنامه اي براي محدوديت توليد نفت در نشست آتي وجود ندارد

شبکه خبري «بلومبرگ» آمريکا به نقل از برخي نمايندگان عضو سازمان کشورهاي صادرکننده نفت (اوپک) اعلام کرد هيچ برنامه اي براي مذاکره درباره محدود کردن توليد در نشست ژوئن اين سازمان (دوازدهم خرداد تا يازدهم تيرماه) در کار نيست.

موبنا -به گزارش شبکه خبري بلومبرگ، ٦ نفر از نمايندگان کشورهاي عضو اوپک اعلام کردند تاکنون براي مذاکره اعضاي اين سازمان درباره محدود کردن توليد نفت در نشست آينده اين سازمان، هيچ برنامه اي وجود نداشته است.
به گفته اين منابع، فرستادگان کشورهاي عضو اوپک ديروز (چهارشنبه) در مقر اين سازمان در وين، نشستي درباره تحولات عرضه و تقاضاي نفت برگزار کرده اند.
اين منابع همچنين گفتند با توجه به تحولات اخير در بازار نفت و رشد قيمت ها، بحث محدود کردن عرضه نفت ديگر ضرورت چنداني ندارد.
به گزارش ايرنا، بيست و نهم فروردين ماه نشست توليدکنندگان نفت عضو و غير عضو اوپک براي تعيين سقف توليد نفت، با شکست روبرو شد، زيرا عربستان اعلام کرد بدون همراهي ايران با اين برنامه، حاضر نيست در آن مشارکت کنند.
به گزارش ايرنا، توليد نفت ايران به دليل تحريم ها از دو ميليون و 500 هزار بشکه در روز در سال 2012 ميلادي به حدود يک ميليون و 100 هزار بشکه کاهش يافت.
اينک کشور ما قصد دارد پس از لغو تحريم ها در ژانويه (دي) گذشته، توليد نفت خود را به سطح پيش از تحريم ها برساند.
«بيژن زنگنه» وزير نفت کشورمان، چندي پيش درباره طرح فريز نفتي گفت: برخي همسايگان توليد خود را به 10 ميليون بشکه در روز رسانده اند و اکنون گفته اند بايد همه با هم توليد خود را در سطح ماه ژانويه ثابت نگه داريم؛ در حالي که آنها مي خواهند توليد خود را در سطح 10 ميليون بشکه در روز حفظ کنند و ما بايد آن را در سطح يک ميليون بشکه در روز ثابت کنيم.
معاون وزير نفت امروز (پنجشنبه) در نشست خبري در حاشيه بيست و يکمين نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي گفت: صادرات نفت ايران در ارديبهشت ماه به روزانه دو ميليون و 100 هزار بشکه رسيد.
وي گفت ايران قصد دارد صادرات نفت خود را به دو ميليون و 200 هزار بشکه در روز يعني سطح صادرات پيش از تحريم برساند.

 منبع: وزارت نفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 6 =

دنبال کنید @ اینستاگرام