جریمه هفت میلیون دلاری هکر بانکی روس

یک هکر روس که موفق به سرقت اطلاعات حساب های بانکی بیش از یک میلیون رایانه در سراسر جهان شده محکوم به پرداخت جریمه 6.9 میلیون دلاری شده است.

موبنا -به گزارش انگجت، این هکر که نیکیتا کوزمین نام دارد یکی از سه طراح ویروس مخرب Gozi است که با سوءاستفاده از فایل های پی دی اف رایانه‌های کاربران را آلوده می‌کند.

این ویروس با سوءاستفاده از آسیب پذیری برنامه آکروبات به فایل‌های پی دی اف نفوذ کرده و در آنها لانه می‌کند و وقتی این فایل ها توسط کاربران علاقمند بارگذاری شوند، رایانه های آنها نیز آلوده خواهد شد.

ویروس Gozi اولین بار در سال 2007 شناسایی شد، اما تا قبل از آن از Gozi برای سرقت میلیون ها دلار پول از حساب های کاربری هزاران نفر استفاده شده بود. متخصصان رایانه موفق به شناسایی رایانه سروری شده اند که حاوی اطلاعات مفصل ده هزار حساب بانکی است که از طریق 5200 رایانه جمع آوری شده اند و 160 تای آنها متعلق به ناسا هستند.

نیکیتا کوزمین علاوه بر سرقت پول ویروس Gozi را با دریافت 500 دلار در هفته به دیگر هکرها کرایه می داد و از این طریق هم 250 هزار دلار به جیب زده بود. وی پس از دستگیری در سال 2011 به مقامات امنیتی کمک کرد تا موارد آلودگی و سوءاستفاده از Gozi را کشف کنند. همین امر احتمالا منجر به تخفیف مجازات زندان وی خواهد شد.

 منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام