می‌دانستید ال‌جی نخستین گوشی پازلی جهان را ساخته است؟

بسیاری از علاقمندان به گوشی‌های هوشمند این روزها توجه خود را معطوف به LG G5 کرده‌اند و آن را یکی از قدرتمندترین و بهترین گوشی‌های عرضه شده در بازار جهانی می‌دانند. با عرضه این محصول بسیاری از کاربران فکر می‌کنند G5 نخستین گوشی پازلی ال‌جی محسوب می‌شود.

موبنا، میثم لطفی – برای گوشی هوشمند G5 یک دوربین دیجیتالی مجزا با نام LG Cam Pro ساخته شده است که دستگاه موبایلی شما را به یک دوربین حرفه‌ای DSLR تبدیل می‌کند و شاتر سخت‌افزاری برای عکس‌برداری را در اختیار شما می‌گذارد. این محصول یک باتری 1200 میلی‌آمپری را هم در خود جا داده است و از این رو می‌توان گوشی G5 ال‌جی را تا اندازه‌ای متعلق به خانواده گوشی‌های پازلی دانست.

ولی واقعیت این است که پیش از این محصول، ال‌جی گوشی هوشمند پازلی دیگری تولید کرده بود. در تاریخ اول مارس 2009 گوشی هوشمندی با نام LG Versa از طریق شرکت مخابراتی Verizon به بازار جهانی معرفی شد.

LG Versa  (2)

این گوشی معمولی که شبیه به LG Dare ساخته شده بود، یک تفاوت عمده داشت. این گوشی هوشمند به گونه‌ای ساخته شده بود که کاربر می‌توانست انواع لوازم جانبی را به آن متصل کند. از جمله این لوازم جانبی یک صفحه‌کلید سخت‌افزاری QWERTY بود که داخل جعبه گوشی عرضه می‌شود.

همچنین یک نمایشگر OLED با کیفیت 56 در 120 پیکسلی هم به این گوشی هوشمند متصل می‌شد که عمر باتری و پیام‌های دریافتی را نشان می‌داد. هم‌اکنون برخی گوشی‌های پیشرفته چنین قابلیتی دارند. برخی کارشناسان این محصول را نخستین گوشی هوشمند پازلی جهان می‌دانند.

Tag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام