اصفهانیان: از تلویزیون پنالتی استقلال درست نبود

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: پنالتی استقلال از روی تصاویر تلویزیونی درست به نظر نمی‌رسد.

موبنا -فریدون اصفهانیان در مورد نحوه قضاوت داوران در هفته بیست و هشتم لیگ برتر گفت: گزارش کامل داوری‌ها به دست‌مان نرسیده است اما فیلم بازی‌ها را از روی سایت‌های خبری دیده‌ایم. در مورد گل اول نفت که برخی از کارشناسان آن را آفساید اعلام کردند و برخی نیز گفته‌اند گل درست بود باید بگویم دوربین روی خط نیست که بتوانیم به راحتی بگوییم این گل در شرایط آفساید به ثمر رسیده یا نه.

وی افزود: از سمت راست اگر به تصاویر نگاه کنیم مدافع و مهاجم در یک خط قرار دارند اما اگر از سمت چپ به تصاویر نگاه کنیم مهاجم نفت یک بدن در آفساید قرار گرفته است. صحنه واقعا دشوار و سخت بود و به راحتی نمی‌توان گفت این گل آفساید بوده یا نه. در این موارد فیفا توصیه کرده است که بهتر است کمک داور پرچم نزند و آفساید اعلام نکند.

اصفهانیان در مورد داوری بازی استقلال و سایپا گفت: در مورد پنالتی استقلال تصاویر تلویزیونی مسئله خاصی را نشان نمی‌دهد و به نظر می‌رسد که اتفاقی رخ نداده و مدافع سایپا روی مهاجم استقلال مرتکب خطا نشده است اما ما در صحنه حضور نداریم بلکه این داور و کمک داور هستند که با پوست و گوشت خودشان به خوبی این صحنه را لمس کرده‌اند و می‌توانند بگویند که فشار دست مدافع سایپا باعث سرنگونی بازیکن استقلال شده است اما از روی تصاویر تلویزیونی این پنالتی درست به نظر نمی‌رسد. داور و کمک داور هر دو این پنالتی را اعلام کردند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد اعتراض‌های جلالی در کنار خط و همچنین در نشست خبری گفت: جلالی سرمربی بسیار محترمی است اما ما انتظار داریم که مربیان و اعضای کادر فنی‌ تیم‌ها مسئولانه‌تر برخورد کنند. داور هم یک انسان است و ممکن‌الخطاست. بهتر است هر کس به وظیفه خود عمل کند. بازیکن، مربی و داور هر کدام وظایف‌شان را انجام بدهند. اگر داور اشتباه کند ما با داور برخورد می‌کنیم. بازیکن و مربیان نباید خودشان بخواهند قانون را اعمال کنند.

اصفهانیان در مورد اینکه گل دوم استقلال هم با خطای کف پا زده شده و جلالی به این مسئله معتقد است، گفت: در آن صحنه توپ در اختیار مدافع سایپا قرار نداشت که بازیکن استقلال بخواهد خطایی روی او انجام بدهد یا بازی خطرناک انجام داده باشد. مهاجم می‌تواند با هر کجای پایش به توپ ضربه بزند و مهاجم استقلال با استوک‌هایش زودتر از بازیکن سایپا به توپ ضربه زد و گل دوم استقلال کاملا صحیح بود.

 منبع: تابناک 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =

دنبال کنید @ اینستاگرام