اینتل از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند خارج شد

شرکت اینتل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تولید تراشه‌های موبایلی را متوقف کرده است و در عوض بر تولید محصولات سودآور تمرکز دارد.

موبنا، میثم لطفی – این شرکت بزرگ تراشه‌ساز در بیانیه جدید خود گفت از این پس سه تراشه موبایلی که در سری محصولات SoFIA تولید می‌شوند را ارایه نمی‌دهد. این تراشه‌ها در مجموع قابلیت‌های مودم و سیستم‌های پردازش اطلاعات را برای گوشی‌های هوشمند ارایه می‌کردند.

شرکت اینتل همچنین توضیح داد یک مدل از سری تراشه‌های Atom که با نام Broxton شناخته می‌شود را هم کنار می‌گذارد. این محصول یک تراشه 14 نانومتری چهار هسته‌ای بود که برای رایانه‌های لوحی طراحی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

intel (2)

باید اعتراف کرد که اینتل در عرصه جهانی و رقابتی تراشه‌های موبایلی نتوانست موفقیت چندانی به دست آورد و به همین خاطر هم‌اکنون تصمیم گرفته است به طور کامل از بازار تراشه‌های مخصوص گوشی‌های هوشمند خارج شود.

بخشی از مشکل مذکور این است که اینتل نمی‌تواند خود را با فناوری‌های مربوط به گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی که شرکت‌هایی مانند کوالکام ارایه می‌دهند تطبیق دهد و همین امر موجب شده است اینتل از بازار رقابتی جا بماند.

لازم به ذکر است که شرکت اینتل چند ماه قبل دو تراشه موبایلی مخصوص خدمات مخابراتی 4G را نیز از چرخه تولید خارج کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام