وزیر ارشاد:

قبل از برجام در آستانه جنگ بودیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نقش برجام و نگاه افراد مختلف به آن گفت: آنچه ما احساس می‌كنیم‌این است كه گروهی درصددند تا با زمینه سازی بگویند كه با موضوع برجام هیچ اتفاقی برای كشور به وجود نیامده و ثمره ای هم نداشته است.

موبنا – علی جنتی روز گذشته در حاشیه آیین رونمایی از كتاب تحریر توحید نوشته سید حسن خمینی در مركز همایش های سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران گفت: گروهی درصدد هستند كه با توجه به اینكه سال آخر دولت بوده و سال آینده نیز انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد از هم اكنون برای این امر برنامه ریزی كنند.

وی با بیان اینكه آنان دو هدف را به طور موازی دنبال می كنند، اظهار داشت: تلقی این امر به جامعه كه در برجام هیچ اتفاقی نیفتاده و با اینكه آب سنگین اراك متوقف شده و سانتریفیوژهایمان كاهش یافته اما تحریم ها سرجای خود باقی مانده است؛ یك از اهداف آنان است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این گروه نگاه نمی‌كنند كه قبل از برجام كشور در چه موقعیتی قرار داشت به گونه‌ای كه در آستانه جنگ بودیم.

وی ادامه داد: همان زمان فرانسوا اولاند رییس جمهوری كشور فرانسه مدعی شده بود كه تمامی مقدمات برای حمله مشترک آمریكا، كشورهای اروپایی و برخی از كشورهای منطقه به مراكز حساس و حیاتی ایران فراهم شده بود.

جنتی خاطرنشان كرد: هدف اصلی این گروه آن است كه می خواهند برجام را كه افتخار بزرگ كشور به شمار می رود را به عنوان یك كار ضد‌ارزشی تلقی كنند.

وی افزود: این اقدامات دولت در حالی صورت می گیرد كه برخی در تلاش هستند تا موفقیتی در این زمینه حاصل نشود؛ تا مدعی شوند دولت در این زمینه نیز كاری انجام نداده است. دولت یازدهم با تمامی امكانات خویش برای رونق اقتصادی كشور مد نظر رهبر انقلاب گام بر می دارد.

وی در ادامه با اشاره به برجام خاطرنشان كرد: این گروه باید به این نكته بیاندیشیند كه قبل از برجام كجا بودیم و الان در چه موقعیتی هستیم؛ البته هیچ فردی ادعا ندارد كه 100 درصد برجام را به دست آورده ایم‌، هم اكنون دیگر تحریم های شكننده گذشته لغو شده است. یكی از دستاوردهای مهم برجام لغو 6 تحریم شورای امنیت سازمان ملل بود كه بسیار ارزشمند است.

 منبع:ایرنا  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 14 =

دنبال کنید @ اینستاگرام