اپل با ضرر 40 میلیارد دلاری باز هم ارزشمندترین شرکت جهان شد

یکی روز پس از آنکه اپل گزارش مالی خود را منتشر کرد و مشخص شد در پی کاهش فروش آیفون درآمدهای فصلی آن نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است، سهامداران عکس‌العمل‌های متفاوتی را برای ادامه حضور در این شرکت نشان دادند.

موبنا، میثم لطفی – امروز ارزش هر سهام اپل 6.3 درصد کاهش یافت و بر این اساس هر سهام این شرکت در تالار بورس آمریکا با کاهش 6.53 دلاری به قیمت 97.82 دلار معامله شد. این اتفاق باعث شد 40 میلیارد دلار از ارزش سرمایه‌های اپل کاسته شود.

اگرچه کاهش فروش آیفون در این دوره زمانی پیش‌بینی شده بود، ولی این سقوط بزرگتر از پیش‌بینی‌های قبلی تجربه شده است. پس از گذشت 13 سال این نخستین باری بود که درآمدهای فصلی اپل کاهش یافت.

apple (1)

در طول دومین فصل از سال مالی اپل 51.2 میلیون دستگاه آیفون فروخته شد که البته وال استریت از قبل پیش‌بینی کرده بود اپل در این دوره زمانی 50.7 میلیون دستگاه آیفون می‌فروشد. همچنین گفته شده بود میانگین قیمت هر آیفون فروخته شده در این دوره زمانی 641 دلار است که البته این رقم 658 دلار به ثبت رسید.

با وجود این کاهش قابل ملاحظه در ارزش سرمایه‌های اپل، این شرکت همچنان موقعیت خود را به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان حفظ کرده است. زیرا آلفابت به عنوان دومین شرکت ارزشمند جهان که گوگل و ده‌ها شرکت دیگر را زیرمجموعه خود قرار داده است چندی پیش گزارش کاهش 5 درصدی ارزش سرمایه‌های خود را منتشر کرد.

Tag

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام