سقوط ارزش سهام اپل به زیر 100 دلار برای نخستین بار

از زمان تولید گوشی هوشمند آیفون تاکنون شرکت اپل برای نخستین بار کاهش فروش این دستگاه را نسبت به مدت مشابه سال قبل گزارش داد و همین مسئله باعث افزایش نگرانی سرمایه‌گذاران شد.

موبنا، میثم لطفی – برای دومین فصل از سال مالی اپل که بین ماه‌های ژانویه تا مارس 2016 بود، این شرکت توانست در مجموع 51.2 میلیون دستگاه آیفون را به فروش برساند. این رقم از 61.2 میلیون دستگاه آیفون فروخته شده در مدت مشابه سال قبل کاهش 10 میلیون دستگاه را نشان می‌داد.

به عبارت دیگر شرکت اپل در فصل دوم سال مالی جاری با کاهش 16.3 درصدی فروش گوشی هوشمند خود در بازار جهانی مواجه شد. البته با این وجود شرکت اپل توانست پیش‌بینی‌های قبلی مرکز وال استریت را محقق کند.

apple stock down (1)

کارشناسان اقتصادی وال استریت پیش‌بینی کرده بودند در این دوره زمانی میزان فروش گوشی‌های اپل با کاهش 20 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 50.7 میلیون دستگاه می‌رسد. وال استریت گفته بود میانگین قیمت هر آیفون فروخته شده در این دوره زمانی 658 دلار است که البته این رقم برای اپل 641 دلار محاسبه شد.

در مجموع اپل از این دوره زمانی سه ماهه موفق شد درآمدی بالغ بر 50.55 میلیارد دلار به دست آورد که این رقم از درآمد 58 میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل کمتر بود. سود این شرکت برای فصل مذکور 10.52 میلیارد دلار یا به عبارت دیگر 1.90 دلار به‌ازای هر سهام محاسبه شد.

این اتفاقات سرمایه‌گذاران اپل را دلسرد کرد و در نهایت ارزش هر سهام اپل برای نخستین بار به 97.25 دلار رسید که این رقم کاهش 7.10 دلاری ارزش هر سهام اپل را نشان داد.

Tag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − هفت =

دنبال کنید @ اینستاگرام