درآمدهای مایکروسافت از سیستم عامل اندروید کاهش یافت

شرکت مایکروسافت به‌ازای حق امتیازها و مجوزهایی که در اختیار تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی قرار داده است از این فرآیند پول درمی‌آورد و حتی گفته می‌شود میزان درآمدهای مایکروسافت از این بخش بیشتر از فروش گوشی‌های ویندوز فونی است.

موبنا، میثم لطفی – تقریبا تمام کارخانه‌های بزرگ تولیدکننده گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید با مایکروساقت قرارداد منعقد کرده‌اند تا بتوانند انواع مختلف حق امتیازهای اندروید که مایکروسافت به ثبت رسانده است را مورد استفاده قرار دهند.

مایکروسافت طی همایش اخیر خود اعلام کرد میزان درآمدهای آن از مجوزهای IP مربوط به سیستم عامل اندروید کاهش یافته است. این اتفاق به دنبال کاهش تولید تعداد دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم عامل اندروید صورت گرفته است.

microsoft android (1)

تولید تعداد کمتری دستگاه موبایلی به معنی آن است که پول کمتری برای استفاده از مجوزهای نرم‌افزاری پرداخت شده است. لازم به ذکر است افزایش تمرکز بر تولید گوشی‌های اندرویدی ارزان‌قیمت هم باعث شده است تا درآمدهای مایکروسافت در این زمینه کاهش یابد.

مایکروسافت تمایل زیادی دارد تا کارخانه‌های بزرگ گوشی‌های پیشرفته بیشتری را مبتنی بر سیستم عامل اندروید تولید کنند. زیرا درآمدهای غول نرم‌افزاری جهان از این طریق بیشتر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =

دنبال کنید @ اینستاگرام