با همکاری همراه اول برگزار می شود

سیمنار نقش نوآوری و خلاقیت در اقتصاد مقاومتی

اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران به عنوان بخشی از جامعه بزرگ صنعت ICT کشور با همکاری همراه اول ،سیمنار “نقش نوآوری و خلاقیت در اقتصاد مقاومتی” را با هدف توسعه صادرات محصولات کسب وکارهای نوپا و نوآوردر تاریخ سيزدهم ارديبهشت ماه برگزار می کند.

موبنا، لیلا محمدنظامی – با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۵ هجری شمسی به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» ازسوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، به نظر می رسد یکی از مهمترین وظایف بخش خصوصی که نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می کند ، شناسایی آسیب های اقتصادی و ارائه راهبردهایی خاص جهت تبدیل نقاط ضعف به قوت و تبدیل تهدیدها به فرصت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.
از آنجا که یکی از نقاط ضعف اقتصاد کشور پایین بودن میزان خلاقیت و نوآوری و ضعف فناوری بنگاه های اقتصادی است، این مسئله اقتصاد و صنعت کشور را مصرف کننده فناوری های خارجی کرده و این خود زمینه آسیب پذیری اقتصاد کشور را فراهم می کند که با شناسایی این نوع آسیب ها می توان به نقش بی بدیل دانش در حل معضلات کشور پی برد.
بر اساس اذعان کارشناسان اقتصادی بر نقش غیرقابل انکار کسب وکارهای نوپا و نوآور به عنوان یکی از راهبردهای مهم و اثرگذار جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ،باید همواره در نظر داشت که برای دستیابی به اقتصاد حاصل از شرکت های نوپا و نوآور فقط تولید و توزیع اطلاعات و پرداختن به آموزش و پژوهش کافی نیست بلکه نکته مهم، به کارگیری آنها در استفاده از منابع اقتصادی به صورت مستمر و پایدار است. به عبارت دیگر، کاربردی کردن دانش و استفاده موثرتر از آن در گسترش ظرفیت ها و ارتقای درجه بهره برداری از منابع است که تحقق یک اقتصاد دانش بنیان را ممکن می سازد .
امروزه با پیشرفت علوم بشری، کاربرد دانش در زندگی انسان در تمام عرصه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی افزایش یافته و اقتصاد مبتنی بر علم و دانش اهمیت زیادی یافته است.
در این عرصه افراد نوپا و نوآور می توانند با صادرات محصولات حاصل از کسب وکارهای خود ،موجب تحول در عرصه علم و دانش و کشف یافته ها و نتایج جدید اقتصادی شوند که این یافته ها می تواند در اجرای اصول اقتصاد مقاومتی مورد استفاده قرار گیرد.
در حقیقت یکی از اساسی‌ترین پیش‌نیازهای اقتصادمقاومتی ، توانمند نمودن و تشویق و زمینه‌سازی فعالیت سرمایه‌ انسانی خلاق، نوآور و دانشی است که با توجه به ترکیب جمعیتی کشور ایران و جمعیت بالای جوانان تحصیل‌کرده و نیروی انسانی به عنوان بزرگ‌ترین و باارزش‌ترین سرمایه‌ کشورمحسوب می شوند.
درهمین راستا ،اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران به عنوان بخشی از جامعه بزرگ صنعت ICT کشوربا همکاری همراه اول سعی کرده اند با برپایی سیمنار نقش نوآوری و خلاقیت در اقتصاد مقاومتی در تاریخ سيزدهم ارديبهشت در محل اتاق بازرگانى ، صنايع ، معادن و كشاورزى ايران و دعوت از کسب وکارهای نوپا ، نوآور و خلاق و همچنین دولتمردان، سرمایه گذاران و صاحبان صنایع برای حضوردر این سمینار، حلقه واسط برای کمک به تجاری سازی ایده های برتر علم و فناوری و توسعه صادرات محصولات کسب وکارهای نوپا و نوآور را به وجود آورند.
هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی آسیب های اقتصادی واقدام درجهت رفع معضلات ونقاط ضعف موجود در راستای نیل به اهداف اقتصادمقاومتی ،معرفی ایده های نو وخلاقانه برای ایجاد کسب و کارهای جدید، ایجاد ارتباط بین صاحبان ایده با بزرگان کسب و کار و سرمایه گذاران ، تجاری سازی ایده های نو، آشنایی بنگاه های اقتصادی نوپای برتر برای معرفی کسب و کار خود در مجامع بین المللی جهت جذب سرمایه گذاری، آموزش جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی ،صادرات محصولات کسب وکارهای نو ، معرفی ایران به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در تولید علم و دانش و بهره مندی ازنمایشگاه های بین المللی معتبری چون cebitو Gitex به عنوان ابزارهای بازاریابی و تبلیغات اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام