توصیه رئیس شورای اروپا به اردوغان

رییس شورای اروپا در پاسخ به سوالی درباره رفتار رجب طیب اردوغان در قبال رسانه‌های منتقد از جمله طنزپرداز آلمانی اعلام کرد: رییس جمهوری ترکیه باید در برابر انتقادات پوست کلفت باشد.

موبنا -به گزارش خبرگزاری رویترز، رییس شورای اروپا در سفرش به ترکیه در حاشیه بازدید از کمپ پناهجویان در غازی‌آنتپ گفت: مساله آزادی رسانه اولین محور در مذاکرات با رهبران ترکیه بوده است.

وی با اشاره به دوره حبس خود در دهه 1980 به دلیل مخالفت با دولت کمونیست لهستان اعلام کرد، اردوغان نیز در سال 1999 به دلیل انتقاد از دولتمردان وقت ترکیه به زندان افتاده است.

وی اضافه کرد: سی سال پیش، من به دلیل انتقاد از دولت کشورم به زندان افتادم. دوست خوب من، اردوغان نیز 15 سال بعد از این اتفاق، تجربه مشابهی را داشت.

تاسک افزود: به عنوان یک سیاستمدار، من یاد گرفتم و قبول کردم که در برابر انتقادات پوست کلفت باشم. من انتظاری ندارم که رسانه‌ها با توجه ویژه‌ای با من رفتار کنند و مخالفان ساکت شوند. خط میان انتقاد و توهین و تحقیر بسیار باریک و مرتبط با یکدیگر است.

رفتارهای اردوغان در برابر انتقادات، یکی از موانع اصلی در پیشرفت توافق پناهجویان میان ترکیه و اتحادیه اروپا است.

وزیر دادگستری ترکیه ماه گذشته اعلام کرد: از زمان بر سر کار آمدن رجب طیب اردوغان به عنوان رییس جمهور، دادستانی ترکیه بیش از 1800 پرونده علیه کسانیکه به اردوغان توهین کرده‌اند، تشکیل داده است.

 منبع: ایسنا 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 18 =

دنبال کنید @ اینستاگرام