وقوع 700 پس‌لرزه در اکوادور

شمار تلفات زمین لرزه 7.8 ریشتری در اکوادور به 602 تن افزایش یافت.

موبنا -مقامات داخلی اکوادور با بیان اینکه تا روز گذشته (جمعه) تلفات این زمین لرزه به 602 تن رسیده، اظهار داشتند: پس لرزه‌های متعددی شهرها و روستاهای این کشور را به لرزه درآورده هرچند تخریب بیشتری را به دنبال نداشته است.

زمین لرزه روز شنبه هفته گذشته طی چند دهه اخیر در نوع خود شدیدترین بوده که 12 هزار و 492 مجروح برجا گذاشته و به ناپدید شدن 130 نفر دیگر منجر شده است.

اواخر روز پنجشنبه نیز زمین لرزه‌ای به بزرگی 6 ریشتر که سواحل این کشور را به لرزه درآورد در عمق 10 کیلومتری رخ داده است. در فاصله پنجشنبه شب تا جمعه بیش از 70 پس لرزه اکوادور را به لرزه درآورده است و مجموع پس لرزه‌های این زمین لرزه از شنبه گذشته 700 مورد گزارش شده است.

کارشناسان مرکز لرزه نگاری اکوادور معتقدند طی چند هفته آینده وقوع این پس‌لرزه‌ها ادامه خواهد داشت. همچنین با تخریب 7000 خانه بیش از 26 هزار نفر مجبور شده‌اند به چادرهای امدادی پناه ببرند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نیروهای امداد و نجات اکوادور همچنان میان نجات یافتگان مواد خوراکی، آب آشامیدنی و دارو توزیع می‌کنند هرچند شرایط نامناسب در برخی مسیرهای ارتباطی باعث شده عملیات امدادرسانی با تاخیر انجام شود.

 منبع: ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام