نسل بعدی گوشی‌های هوواوی مجهز به نمایشگر 2 هزار پیکسلی

دو سال قبل مدیر مرکز مشتریان هوواوی اعلام کرده بود تولید گوشی هوشمند با نمایشگر 2 هزار پیکسلی کار غیرضروری به نظر می‌رسد.

موبنا، میثم لطفی – «ریچارد یو» در آن زمان گفته بود کاربران نمی‌توانند تصاویر تصویر در نمایشگرهای FHD و QHD را تشخیص دهند. نمایشگرهای FHD تصاویر را با کیفیت 1080 در 1920 پیکسل به نمایش می‌گذارد و نمایشگرهای QHD هم کیفیت 1440 در 2560 پیکسل دارند.

او اعلام کرده بود که استفاده از نمایشگر QHD در نسل جدید گوشی‌های هوشمند مزیت چندانی ندارد و فقط باعث می‌شود باتری گوشی زودتر خالی شود.

huaweip8_2

ولی هم‌اکنون شرایط تغییر کرده و نظر او عوض شده است. «ریچارد یو» اعلام کرد نظرش در مورد نمایشگرهای 2 هزار پیکسلی تغییر کرده است؛ زیرا این روزها فناوری واقعیت مجازی بین کاربران حرف اول را می‌زند.

او اعلام کرد نمایشگر 2 هزار پیکسلی برای هدست‌های واقعیت مجازی لازم است و بر این اساس شرکت هوواوی می‌کوشد نسل بعدی گوشی‌های هوشمند خود را مجهز به نمایشگر 2K روانه بازار کند.

در حال حاضر هیچ یک از گوشی‌های هوشمند هوواوی چنین قابلیتی ندارند و حتی پرچمداران این شرکت چینی تصاویر را با کیفیت 1080 در 1920 پیکسل منتشر می‌کنند. البته هوواوی گوشی هوشمند Nexus 6P گوگل را مجهز به نمایشگر 1440 در 2560 پیکسل تولید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شش =

دنبال کنید @ اینستاگرام