تشکیل کمیته تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از تشکیل کمیته‌ای در این دانشگاه برای تحقق شعار سال 95 خبر داد.

موبنا -دکتر مسعود شفیعی، با اشاره به شعار سال 95 اظهار کرد: همواره شعارهایی که از سوی مقام معظم رهبری انتخاب می‌شود الگویی برای اقدامات مسؤلین و مردم در طول سال است. امسال هم با توجه به مسائل کشور باید توجه خاصی به اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.مفهوم اقدام و عمل روشن شدن نتایج است و وظیفه ما این است که شاخص‌ها را تعریف کرده و گزارشی از عملکرد خود در راستای تحقق شعار سال ارائه دهیم.

وی از تشکیل کمیته‌ای در دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد و افزود: در این کمیته تعدادی از صاحب‌نظران و مسؤلین دانشگاه از سراسر کشور حضور دارند و تمرکز آنها روی شاخص‌هایی است که قرار است دانشگاه برای تحقق شعار سال انجام دهد.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای به این سؤال که در کمیته‌ای که برای تحقق شعار سال در این دانشگاه تشکیل شده به چه مباحثی پرداخته می‌شود، پاسخ داد: در این کمیته فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری مد نظر قرار می‌گیرد و سعی می‌شود نکات مهم صحبت‌های آنها مورد توجه قرار گیرد. در این راستا واردات خارجی کمتر شده و به تولیدات داخلی توجه بیشتری می‌شود .

شفیعی در ادامه با اشاره به اقدامات دیگر دانشگاه فنی و حرفه‌ای در جهت تحقق شعار سال، با بیان این که انضباط مالی یکی از اهداف دانشگاه فنی و حرفه‌ای در راستای تحقق شعار سال است توضیح داد: هنگامی که بودجه محدود است باید به گونه‌ای عمل کرد که هزینه‌ها کمتر باشد.بنابراین مدیریت هزینه‌ها و مدیریت مالی از نکاتی است که باید به آنها توجه شود. مدیریت باعث می‌شود که بهره‌وری و کارآیی افزایش یابد و هزینه‌ها کمتر شوند .

وی از ابلاغ بخشنامه‌ای به مراکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای جهت خرید محصولات مراکز توسط مراکز دیگر خبر داد و گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارای بیش از 170 مرکز است. از سال گذشته بخشنامه‌ای به همه این مراکز ابلاغ شده که در آن تاکید شده تا مراکز این دانشگاه محصولاتی که توسط خود دانشگاه تولید می‌شود را از یکدیگر خریداری کنند. به عبارتی دیگر هنگامی که محصولی در یک مرکز تولید می‌شود مراکز دیگر حق خرید این محصول از نهادهای خارج از دانشگاه نداشته و باید حتما از آن مرکز خریداری کنند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در ادامه با اشاره به ساماندهی مراکز آموزش عالی توسط وزارت علوم اظهار کرد: با توجه به این که یکی از اهداف وزارت علوم ساماندهی مراکز آموزش عالی است دانشگاه فنی حرفه‌ای نیز در این راستا قدم برداشته و اقدام به ساماندهی مراکز خود کرده است. برای مثال چنانچه در برخی از شهرها دو مرکز پسرانه وجود داشته باشد، ایم مراکز حتما ساماندهی می‌شوند. از طرف دیگر چنانچه مراکزی از دانشگاه فنی و حرفه‌ای خالی از دانشجو باشند، این مراکز نیز مدیریت خواهد شد.

وی از همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای با نهادهای خارج از دانشگاه خبر داد و گفت: مراکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای سعی در ایجاد درآمد اختصاصی دارند برای همین منظور با هتل‌های سراسر کشور صحبت‌هایی انجام شده است تا مراکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای بتوانند اقداماتی برای مسافر‌های خارجی این هتل‌ها انجام دهد.

شفیعی در ادامه از تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: در این کمیته سعی می‌شود از توانمندی حوزه‌های مختلف استفاده شود. درواقع برخی از مراکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارای سالن آمفی تئاتر، رستوران، سالن ورزشی و غیره هستند که می‌توان با تفاهم‌نامه‌هایی که با بخش خصوصی به امضاء می‌رسند از این امکانات بهره‌ی بیشتری برد.

 منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سیزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام