هفت شهر برتر گردشگری نوروزی و هفت شهر تقدیرشده را بشناسید

هفت شهر برتر در ایام نوروز شهرهای مشهد، اصفهان، ساری، خرم آباد ، نیشابور، مریوان و رامسر انتخاب شدند.

موبنا -سازمان میراث فرهنگی هفت شهر برتر گردشگری نوروزی و هفت شهر تقدیرشده را معرفی کرد.

در نشست ستادمرکزی هماهنگی خدمات سفر هفت شهر برتر گردشگری در ایام نوروز معرفی شذند.

نهمین نشست ستادمرکزی هماهنگی خدمات سفر باحضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری، مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، نمایندگانی از نیروی انتظامی و وزارت کشو و اعضای ستاد سفر به میزبانی وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنرتهران برگزار شد.

مرتضی رحمانی موحد معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در این نشست گفت: هرکاری که برای اولین باربه مرحله انجام می رسد نیازمند تجربه هست و دردوره های بعدی تکمیل تر خواهد شد.

وی هفت شهر برتردرایام نوروز را شهرهای مشهد، اصفهان، ساری، خرم آباد ، نیشابور، مریوان ، رامسرنام برد و هفت شهر تبریز، شیراز، ایلام، سنندج، مراغه، آبادان، بانه را نیز قابل تقدیر دانست.

ستادمرکزی هماهنگی خدمات سفر به استناد مصوبه 8 بهمن 1392 هیات وزیران به منظور توسعه گردشگری داخلی و ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران و همچنین مدیریت یکپارچه، سیاستگزاری، برنامه ریزی ، سازماندهی و نظارت بر انجام فعالیت­ های سفر در ابتدا مرکب از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت دادگستری(تعزیرات)، وزارت راه و شهرسازی، نیروی انتظامی،جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران(امداد و نجات) و سازمان صدا و سیما با شرح وظایف مشخص تشکیل شد. بعدها نهادهای دیگری به این ستاد اضافه شدند.

جای سوال است چه ملاک ها و معیارهایی در انتخاب این هفت شهر بررسی و لحاظ شده است. امید است این انتخاب ها و تشویق ها باعث رونق هر چه بیشتر گردشگری و بهبود کیفی خدمات مرتبط با صنعت گردشگری کشورمان شود.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + سیزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام