خشم رسانه‌های اسرائیلی به‌دنبال اظهارات موگرینی در تهران

تحویل سامانۀ دفاع موشکی اس - 300 روسیه به ایران و اظهارات فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا در سفر به تهران، که تأکید کرد "آزمایش‌های موشکی ایران ناقض توافق هسته‌ای نیست"، خشم رسانه‌های رژیم صهیونیستی را بر انگیخته است.

موبنا – تلویزیون رژیم صهیونیستی ضمن نمایش تصاویری از رژه نیروهای نظامی ایران در روز ارتش، در گفت‌وگو با کارشناسان نظامی ابعاد دستیابی ایران به سامانه اس – 300 و وعدۀ ایران برای دفاع از کشورهای اسلامی در برابر اسرائیل و جریان تکفیری را بررسی کرد.

“عوود گرانوت”، کارشناس مسائل جهان عرب، در گفت‌وگو با تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: “مطمئنا ایرانی‌ها از دست‌یابی به سامانه اس – 300 بسیار شادمان هستند. این سامانه بسیار پیشرفته است و ایرانی‌ها از داشتن آن به خود خواهند بالید”.

به گزارش پایگاه خبری العالم گرانوت با اشاره به سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم رژۀ روز ارتش که صهیونیسم و تروریسم تکفیری را دو خطر عمدۀ جهان اسلام معرفی کرد، اظهارات وی را برای کمک به هر کشور مسلمانی که در معرض تهدید اسرائیل باشد، یادآوری کرد.

این کارشناس صهیونیست افزود: آنچه بیش از اظهارات روحانی ناراحت کننده است، ورود فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا و شمار زیادی از مسئولان اروپایی به تهران و اظهارت موگرینی است که بر خلاف آمریکایی‌ها، مدعی شده است که توسعه موشک‌های دوربرد توسط ایرانی‌ها، ناقض توافق هسته‌ای نیست.

گرانوت مدعی شد که این اظهارت موگرینی برای جلب نظر ایرانی‌ها به منظور انعقاد قراردادهای تجاری بوده است.

منبع: العالم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام