شوخی اینترنتی وسوسه ام کرد پیشنهاد بی شرمانه بدهم

متهم جوانی که به یک زن در شبکه های اجتماعی پیشنهادهای نامربوط داده بود سرانجام شناسایی و دستگیر شد.

موبنا – سرهنگ محسن محمودی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از شبکه های اجتماعی با انتشار تصاویر شخصی و مطالب کذب و توهین و هتک حیثیت موجب آبروریزی وی شده است که مراتب در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به تایید ادعای شاکی توسط کارشناسان پلیس فتا، مستندات فنی و تخصصی از شبکه اجتماعی مربوطه استخراج و بررسی های فنی و مهندسی اجتماعی لازم انجام پذیرفت که فرد متخلف شناسایی و پس از کسب دستور قضایی متهم دستگیر و به همراه سیستم های رایانه ای وی به محل پلیس فتا منتقل شد.

وی در ادامه افزود: متهم در بیان حقایق اعلام کرد که چند ماه پیش از طریق شبکه های اجتماعی و گروه های مختلف تصاویر و اطلاعات شاکی را جمع آوری و خواستم با وی شوخی کنم که مدتی بعد وسوسه شده و درخواست های نامربوط دیگری داشتم و تصور میکردم شناسایی نمی شوم و اکنون از کار خود پشمان هستم.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی با بیان اینکه متهم پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد ،اظهار داشت : به کاربران توصیه می کنیم هرگز اطلاعات خصوصی خود و عکس های خانوادگی را در شبکه های اجتماعی بارگذاری و منتشر ننمایند چرا که بیشتر کاربران فضای مجازی با هویت جعلی در این فضا حاضر و گاها” از گمنامی این فضا سوء استفاده نموده و دست به رفتار های غیر اخلاقی می زنند.

 منبع:میزان  

دنبال کنید @ اینستاگرام