دانلود از Play Store گوگل دو برابر بیشتر از App Store اپل

شرکت App Annie گزارش خود برای فصل نخست سال 2015 میلادی را منتشر کرد و در مورد وضعیت بازار جهانی اپلیکیشن‌های کاربردی توضیح داد.

موبنا، میثم لطفی – در این دوره زمانی از فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل مخصوص دستگاه‌های موبایلی اپل دو برابر بیشتر از App Store اپل بارگذاری صورت گرفت و با این وجود اپل به واسطه فروشگاه اینترنتی خود موفق شد 90 درصد بیشتر از گوگل درآمد کسب کند.

توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری این روزها تلاش می‌کنند قابلیت‌های کاربردی مورد نظر خود را آسان‌تر از گذشته ارایه دهند و همین مسئله باعث شده است تمایل کاربران برای خرید اپلیکیشن بیشتر شود. در این فرآیند بار دیگر اپلیکیشن‌های iOS توانستند پول بیشتری را برای اپل به همراه بیاورند تا به عبارت دیگر مشخص شود کاربران اپل بیشتر سراغ ابزارهای کاربردی پولی می‌روند.

play store vs app store (2)

این مسئله به آن دلیل است که بخش اعظم دستگاه‌های موبایلی اندروید در خانواده محصولات رده‌پایین عرضه می‌شوند و کاربرانی که از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند تمایل چندانی به پرداخت پول ندارند.

در فصل نخست سال جاری میلادی درآمد سیستم عامل iOS از اپلیکیشن‌های مربوط به بخش سرگرمی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 230 درصدی را تجربه کرد. در مقابل میزان درآمدهای گوگل از عرضه این اپلیکیشن‌ها در دوره زمانی یاد شده رشد 170 درصدی را تجربه کرد.

به طور کلی گفته شد در فصل نخست امسال میزان رشد فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل 180 درصد و میزان رشد فروشگاه App Store اپل هم 160 درصد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفده =

دنبال کنید @ اینستاگرام