عرضه نخستین هارددیسک جهان با حافظه داخلی 96 ترابایت

برای بیشتر کاربران امروزی در اختیار داشتن چند ترابایت این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانند برای تمام عمر حافظه مورد نیاز خود را تامین کنند و همه عکس‌ها، ویدیوها و موسیقی‌ها را ذخیره کنند.

موبنا، میثم لطفی – متخصصانی که در حوزه ویدیو فعالیت می‌کنند نیازهای متفاوتی دارند و به خصوص مراکزی که در عرصه تهیه فیلم تخصص دارند، حافظه بیشتری لازم دارند. شرکت LaCie به تازگی هارددیسکی را با نام 12big Thunderbolt 3 ارایه کرده است که می‌تواند نیاز همه کاربران جهانی برای ذخیره اطلاعات را برطرف کند.

این هارددیسک با حافظه داخلی 96 ترابایت ساخته شده است و می‌تواند سرعت ارسال و دریافت اطلاعات را به حداکثر برساند.

lacie-96tb-hard-drive-big-9

هارددیسک 12big در اصل از کنار هم قرار گرفتن 12 حافظه مجزا ساخته شده است که سرعت آنها 7200 دور در دقیقه می‌بایشد و هر یک از آنها می‌توانند به صورت مجزا هم مورد استفاده قرار بگیرند. این هارددیسک حافظه کَش (Cache) با ظرفیت 256 مگابایت را در خود جا داده است که می‌تواند به صورت مداوم  و شبانه‌روزی مورد استفاده قرار بگیرد.

lacie-96tb-hard-drive-big-1

در قسمت جلوی این هارددیسک یک چراغ LED نصب شده است که نحوه فعالیت هر یک از این 12 بخش را به صورت مجزا به نمایش می‌گذارد و از دیگر امکانات به کار رفته می‌توان به چهار فن حرارتی برای خنک نگه داشتن دستگاه اشاره کرد.

این هارددیسک سیستم کنترلی RAID را در اختیار گرفته است که به کمک آن اطلاعات را از طریق سیستم ارتباطی Thunderbolt انتقال می‌دهد. سرعت ارسال اطلاعات در این هارددیسک 2600 مگابایت در ثانیه و سرعت دریافت اطلاعات در آن 1700 مگابایت در ثانیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 10 =

دنبال کنید @ اینستاگرام