تیتر روزنامه‌ها بعد از داربی می‌توانست سنگین‌تر باشد

سردبیر روزنامه «ایران ورزشی» درباره‌ی تیترهایی که پس از شهرآورد 82 تهران در برخی از روزنامه‌های ورزشی دیده شد، معتقد است که تیترها می‌توانست سنگین‌تر، شکیل‌تر و عمیق‌تر باشد.

موبنا – سعید زاهدیان درباره‌ی تاثیر تیترهای روزنامه‌های ورزشی بر فرهنگ‌سازی در بین تماشاگران فوتبال، اظهار کرد: قطعاً رویکرد و تیترهای مطبوعات ورزشی بر برخورد تماشاگران موثر است؛ به هر حال ما مروج یکسری فرهنگ‌ها در جامعه هستیم؛ طبیعتاً مطالب مطبوعات ورزشی باعث می‌شود تا مردم هم همان‌طور در ورزشگاه‌ها عکس‌العمل نشان دهند و ممکن است همان تیترها را در کری خواندن‌های پس از بازی به زبان بیاورند؛ در واقع این یک نوع واکنش متقابل است.

او با اشاره به اظهار نظر عادل فردوسی‌پور درباره‌ی تیتر روزنامه‌ها پس از شهرآورد مبنی بر اینکه بهتر است در انتخاب تیترها مراعات بیشتری شود، متذکر شد: تا حدودی با این نظر آقای فردوسی‌پور درباره‌ی برخی تیترهای بعد از داربی موافق هستم؛ من هم به عنوان یک روزنامه‌نگار این تیترها را دوست ندارم، اما ما هم خیلی مواقع به برنامه آقای فردوسی‌پور انتقاد داریم، برخی از موضوعاتی که ایشان در برنامه «90» به آنها می‌پردازند، در همین سطح است.

زاهدیان ادامه داد: موضوع فوتبال ایران خود فوتبال و آن چیزی است که در زمین جریان دارد، ولی ما در مهمترین برنامه تلویزیونی‌مان که برنامه «90» است، کلاً به خطاهای داوری می‌پردازیم و برای موضوعات کلانی مثل خصوصی‌سازی، مسائل فنی و مدیریت وقتی گذاشته نمی‌شود. موضع داوری در فوتبال ایران به این دلیل حساس شده که برنامه «90» تا این اندازه به آن توجه کرده است.

هر ساله پس از برگزاری داربی تهران، شاهد استفاده از تیترهایی با هدف کری‌خوانی در بین روزنامه‌های ورزشی هستیم.

 منبع: ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام