11 میلیارد دانلود از فروشگاه Play Store گوگل در فصل نخست 2016

فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل بیش از 2 میلیون اپلیکیشن کاربردی را در قفسه‌های خود جا داده است تا کاربران جهانی آنها را روی دستگاه‌های موبایلی اندرویدی بارگذاری کنند.

موبنا، میثم لطفی – از زمان افتتاح این فروشگاه اینترنتی که موفقیت‌های فراوانی را رقم زده است تنها 6 سال می‌گذرد. این مرکز نخستین بار با نام Android Market معرفی شد و در ابتدای فعالیت خود 30 هزار ابزار کاربردی را در اختیار کاربران می‌گذاشت.

شرکت Sensor Tower به تازگی گزارش جامعی را منتشر کرده است که وضعیت فعالیت فروشگاه اینترنتی Play Store را نشان می‌دهد. در این گزارش گفته شده است در سه ماه نخست سال 2016 میلادی اپلیکیشن‌های موجود در این فروشگاه اینترنتی بیش از 11.1 میلیارد بار دانلود شدند.

google-play-store (2)

این گزارش نشان داد میزان بارگذاری‌های فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل در فصل نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 6.7 درصدی را تجربه کرده است و این مسئله نشان می‌دهد کاربران اندرویدی جهان تمایل بیشتری به استفاده از ابزارهای اندرویدی دارند.

این گزارش همچنین نشان داد میزان دانلود بازی‌های ویدیویی از فروشگاه Play Store گوگل در این دوره زمانی سه ماهه پنج برابر بیشتر از دیگر ابزارها بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام