زلزله ژاپن تولید تویوتا را متوقف کرد

تویوتا اعلام کرده است فعالیت بیشتر کارخانه‌های مونتاژ خودرو در ژاپن را به دلیل عدم امکان تامین قطعات مورد نیاز از تامین کنندگان در منطقه زلزله زده جنوب این کشور، از روز دوشنبه معلق خواهد کرد.

موبنا – تویوتا موتور فعالیت کارخانه‌هایش در سراسر ژاپن را در پی وقوع زلزله در جنوب این کشور که باعث شد زنجیره تامین این خودروساز مختل شود، متوقف کرد در حالیکه فعالیت سایر تولیدکنندگان هم به دلیل خسارات وارده بر کارخانه‌هایشان، متوقف مانده است.

بلایای طبیعی که در چند سال گذشته روی داده و زنجیره تامین را مختل کرده اند به فعالیت شرکتهای ژاپنی ضربه زده اند. قابل توجه‌ترین این بلایا زلزله و سونامی ویرانگری بود که در مارس سال 2011 در شمال ژاپن روی داد و بخشی از زنجیره تامین خودرو را فلج کرد.

بعضی از تولیدکنندگان از آن زمان خود را با فلسفه تولید به موقع وفق داده اند تا تکرار توقف‌های پرهزینه روند تولید را محدود کنند اما هشدارهایی که پس از زلزله اخیر صورت گرفت نشان داد همچنان بعضی از این شرکتها آسیب پذیر مانده اند.

تویوتا اعلام کرده است فعالیت بیشتر کارخانه‌های مونتاژ خودرو در ژاپن را به دلیل عدم امکان تامین قطعات مورد نیاز از تامین کنندگان در منطقه زلزله زده جنوب این کشور، از روز دوشنبه معلق خواهد کرد.

غول الکترونیکی سونی هم اعلام کرد در شرایطی که سرگرم ارزیابی خسارتهای وارده بر زیرساخت و تجهیزات است، تولید کارخانه حسگر تصویری این شرکت در کوماموتو که از روز پنج شنبه با مجموعه ای از زمین لرزه‌های قوی روبرو شده را متوقف نگه خواهد داشت.

سونی اعلام کرد فعالیت کامل کارخانه‌هایش در نزدیک ناگاساکی و اوئیتا که حسگرهای تصویری مورد استفاده در دوربینهای تلفن هوشمند تولید می‌کنند را از سرگرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، تویوتا که پرفروش‌ترین خودروساز جهان در سال 2015 بود، اعلام کرده است کمبود قطعات لازم برای درها و موتور که توسط شرکتهای تابعه آیسین کیوشو و آیسین کیوشو کستینگ تولید می‌شوند، تامین قطعات لازم در کارخانه‌های مونتاژ این خودروساز را با مشکل روبرو کرده است.

 منبع: ایسنا 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام