ابداع خودروهایی با قابلیت تغییر کامل طراحی و پیکربندی

شرکت تویوتا با همکاری یک دانشگاه موفق به ابداع نسل جدیدی از خودروها شده که می توان به دلخواه خریدار طراحی بیرونی و داخلی آن را تغییر داد و ابزار و اجزایی را با چاپگرهای سه بعدی به آن افزود.

موبنا – به گزارش اوتونیوز، این خودرو با هدف جلب نظر خریداران جوان خودروهای جدید طراحی شده که دوست دارند هر از چند گاهی به طور کامل ظاهر و باطن اتوموبیلشان را تغییر دهند، اما خودروهای فعلی در این زمینه انعطاف پذیر نیستند و حداکثر می توان روکش صندلی یا سیستم صوتیشان را به راحتی ارتقا داد و برای بقیه امور و به روزرسانی ها باید از مکانیک های خبره کمک گرفت.

مهندسان تویوتا و دانشگاه Clemson نام این خودروی مفهومی را uBox گذاشته اند. uBox خودرویی برقی است که می توان با تغییر دکور و چینش صندلی های داخلی، آن را به یک دفتر کار هم مبدل کرد و حتی میزی نیز در وسط آن قرار داد. نصب پریزهای برق 110 ولتی باعث می شود سرنشینان این خودرو حتی بتوانند به راحتی به برق هم دسترسی داشته باشند.

شاسی این خودرو از نوعی فیبر کربنی و آلومینیوم ساخته شده و سقف آن را می توان با شیشه های مستحکم نشکن جایگزین کرد تا نور بیشتری به داخل خودرو بتابد. سرنشینان با استفاده از چاپگرهای سه بعدی قادر به طراحی انواع و اقسام ابزارآلات قابل نصب بر روی خودروی یاد شده خواهند بود.

تویوتا کار بر روی این طرح را از دو سال قبل آغاز کرده و البته شرکت های دیگری مانند بی ام و و جنرال موتورز هم در این زمینه در حال فعالیت هستند.

 منبع: فارس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 19 =

دنبال کنید @ اینستاگرام