افزایش سه برابری پهنای باند اینترنت داخلی

به گفته وزیر ارتباطات پهنای باند اینترنت داخلی در سال جاری به سه برابر افزایش پیدا می‌کند تا زیرساخت شبکه ملی اطلاعات آماده شود.

محمود واعظی امروز سه‌شنبه در حاشیه همایش ICT و تحقق اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران، گفت: پهنای باند اینترنت داخلی در سال جاری به سه برابر افزایش پیدا می‌کند تا زیرساخت شبکه ملی اطلاعات آماده شود.
وی گفت: تمامی تلاش این است که تا سه ماه آینده پروژه دولت الکترونیک و در اواسط سال ۹۵ شبکه ملی اطلاعات را رونمایی کنیم.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه پروژه شبکه ملی اطلاعات مهمترین پروژه و در اولویت قرار دارد، گفت: بودجه مشخصی برای این شبکه در نظر نگرفته‌ایم، اما قرار است هر چه میزان این پروژه نیازمند اعتبار است به آن تخصیص داده شود.
واعظی در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی در این وزارتخانه گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی از سال گذشته و پس از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، تشکیل شد و چارچوب این سیاست‌ها طی ۱۰ جلسه برگزاری ستاد تدوین شده است.
پهنای باند1
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه نگاه ما به موضوع اقتصاد مقاومتی نگاه تبلیغاتی نیست، تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و افزایش بودجه پژوهشگاه‌های ارتباطات و فضایی، اقتصاد مقاومتی را با اجرای پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی به عمل نزدیک کرده و به خوداتکایی فناورانه خواهیم رسید. در این زمینه علاقه‌مند شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان در استان‌ها هستیم و قصد داریم تصدی‌گری را در این زمینه کاهش دهیم.
وی توجه ویژه به کسب و کار، ایجاد اشتغال، تحقیق و پژوهش و افزایش بودجه را در راستای تولید محتوا و خدمات فناوری اطلاعات از جمله برنامه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
واعظی گفت: همچنین در راستای تخصیص وام وجوه اداره شده به شرکت‌های فناوری اطلاعات تاکنون ۱۰۴ میلیارد تومان بودجه به ۱۹۶ شرکت تخصیص داده شده است.
وزیر ارتباطات اظهار امیدواری کرد در سال ۹۵ به صورت مستقیم و غیر مستقیم ۷۰ تا ۱۰۰ هزار شغل در حوزه ICT ایجاد شود.
وی همچنین از تولید ۷۰ هزار اپلیکیشن در یک سال گذشته توسط نیروهای داخلی و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خبر داد.
واعظی، ایجاد عدالت دیجیتالی از دیگر سیاست‌های این وزارتخانه در سال ۹۵ برشمرد و اضافه کرد: در این راستا بودجه خاصی به مناطق محروم و روستاها تعلق خواهد گرفت تا بیش از ۲۰ هزار روستا به اینترنت متصل شوند و بتوانیم خدمات الکترونیکی را به روستاها ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دوازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام