وقتی طراح افسانه‌ای خودرو قایق تفریحی لوکس طراحی می کند

فیسکر 50 در کالیفرنیا طراحی شده و ساخت آن در شهر ساحلی لیورنو، ایتالیا انجام می شود.

موبنا، محمد مهدی حیدرپور – هنگامی که هنریک فیسکر، طراح افسانه ای خودرو، تصمیم گرفت با ابرخودرویی جدید به نام «فورس 1» به دنیای خودرو بازگردد، توجه صنعت خودروسازی را به سوی خود جلب کرد. اما به نظر می رسد پس از ورشکستگی شرکت فیسکر اتوموتیو در سال 2011، این بار فعالیت های هنریک فیسکر تنها محدود به خودرو نمی شود و طی همکاری مشترک با شرکت ایتالیایی بنتی که در زمینه طراحی قایق های سفارشی تخصص دارد، یک ابرقایق تفریحی جدید را شکل داده اند.

1 2
این قایق تفریحی که فیسکر 50 نام دارد 164 فوت (50 متر) طول دارد و به امکانات رفاهی و سرگرمی مختلف مانند اسپا، کلوپ ساحلی و جکوزی با نمای مشرف به اقیانوس مجهز است. فیسکر 50 دارای اتاق نشیمن بزرگی است که گنجایش حضور 12 نفر را دارد و از دیوارهایی شیشه ای سود می برد.

3 4
شش کابین فیسکر 50 پذیرای 12 مهمان هستند. مکانی ویژه نیز برای 11 خدمه این قایق در نظر گرفته شده است. سوئیت مستر فیسکر 50 دارای یک کتابخانه، حمام شخصی، شومینه، کمد لباس، تلویزیون با نمایشگر منحنی و سقفی با نور ستاره ای است.

5 6
عرشه آفتابگیر فیسکر 50 دارای میز ناهارخوری و محل روشن کردن آتش دو کاره است.
در ساخت این قایق از فیبر کربن استفاده شده تا حالتی آیرودینامیک‌تر پیدا کند. در طراحی خارجی نیز از چوب استفاده شده و دارای نور پیرامونی پنهان برای شب است. پنل های خورشیدی در بدنه قایق و روی عرشه یکپارچه شده اند که طی روز به ذخیره نیرو پرداخته تا شب هنگام نیروی مورد نیاز نور پیرامونی را فراهم کنند.

7 9 8
فیسکر 50 در کالیفرنیا طراحی شده و ساخت آن در شهر ساحلی لیورنو، ایتالیا انجام می شود. درباره قیمت این قایق اطلاعاتی منتشر نشده است.

10 Namayeh 11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شش =

دنبال کنید @ اینستاگرام