محورهای اصلی جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات مشخص شد

ششمین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ۳ محور اصلی توسعه کسب‌وکارهای نوآورانه، صادرات محصولات دانش‌بنیان و پژوهش‌های منتهی به فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی متمرکز شده است.

موبنا، لیلا محمدنظامی – خسرو سلجوقی رئیس کارگروه توسعه کسب‌وکارهای نوآورانه ششمین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات در این باره گفت: ششمین جشنواره ملی فاوا، یادواره شهید دکتر قندی در سال ۱۳۹۵ روی این ۳ محور متمرکز شده است و ثبت‌نام از طریق وبگاه به نشانی www.festfava.ir انجام می‌شود.
وی افزود: امسال برای تهیه‌کنندگان برنامه اپلیکیشن و بازی‌های رایانه‌ای فرصت بیشتری برای حضور در رقابت در جشنواره فاوا درنظر گرفته شده است، لذا نویسندگان این‌گونه برنامه‌ها با توجه به میزان اشتغال و فروش بالاتر در این رقابت مبادرت به ثبت نام کنند.
سلجوقی خاطرنشان کرد: تهیه‌کنندگان برنامه ها و بازی‌های رایانه‌ای که موفق به صادرات بوده‌اند می‌توانند علاوه بر ثبت‌نام در بخش توسعه کسب‌وکارهای نوآورانه، در بخش صادرات محصولات دانش‌بنیان جشنواره نیز ثبت‌نام کنند تا امکان ارزیابی آن‌ها فراهم شود.
عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره ششم تصریح کرد: علاوه بر شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری، کلیه شرکت‌های فعال در زمینه فناوری ارتباطات و اطلاعات دارای فعالیت موفق می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و اندازه کوچک، متوسط و بزرگ بودن شرکت‌ها ملاک حضور در جشنواره نیست.
وی ادامه داد: توان نوآوری و صادرات و فعال بودن بخش تحقیق و توسعه شرکت و یا توان استفاده از ظرفیت‌های مراکز پژوهشی و دانشگاهی و همچنین کسب بخشی از بازار، ملاک ارزیابی و انتخاب شایسته‌ترها و معرفی موفق‌ها برای الگوسازی جوانان کشور، در این دوره از جشنواره است.
سلجوقی گفت: در برگزاری جشنواره ملی فاوا، سازمان‌های نظام صنفی رایانه‌ای استان‌ها و کشور و اتاق‌های بازرگانی استان‌ها و کشور، سندیکای صنعت مخابرات ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر مراکز دانشگاهی و پژوهشی از طریق اعضای خود مشارکت دارند.
جشنواره ملی فاوا همه ساله همزمان با روز جهانی ارتباطات برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام