تجربه یک هفته رانندگی کامیون‌های بدون راننده در جاده‌های اروپا

حدود ده کامیون یک هفته تمام جاده‌های اروپا را پشت‌سر گذاشتند که غالب آنها خودروان بودند و بدون دخالت راننده مسیر مبدا تا مقصد را طی گذاشتند.

موبنا، میثم لطفی – مبدا این کامیون‌ها یه کشور اروپایی در نظر گرفته شد و سرانجام آنها موفق شدند پس از پشت‌سر گذاشتن هزاران کیلومتر خود را به شهر روتردام برسانند.

یکی از این کامیون‌ها که در شرکت فولکس‌واگن ساخته شده بود مسافتی معادل 2000 کیلومتر را طی کرد و در طول مسیر خود از مرز چهار کشور اروپایی گذشت.

Mercedes-Benz Actros Lkw nutzen das System Highway Pilot Connect zur vernetzten Fahrt im Verbund (Truck Platoon)

این کامیون‌های خودروان در شرکت‌های بزرگ خودروسازی ولوو، دایملر و فولکس‌واگن ساخته شدند و در مسابقه کامیون‌های Platooning اروپا شرکت کردند. در این چالش هر یک از کامیون‌ها دقیقا پشت سر کامیون مقابل خود حرکت می‌کند تا میزان مقاومت باد را به حداقل برساند.

این اتفاق باعث می‌شود میزان مصرف انرژی در کامیون‌ها 15 درصد کاهش یابد. بر این اساس کامیونی که در طول یک سال 100 هزار مایل حرکت می‌کند، می‌تواند 6000 یورو در هزینه‌های مربوط به سوخت صرفه‌جویی کند.

autonomous trucks (3)

هدف از برگزاری این رقابت مشخص شدن میزان توانمندی‌ خودروهای خودران در اندازه‌های بزرگتر بود و این اتفاق باعث شد تا اروپایی‌ها پروژه جاده مخصوص کامیون‌های خودران در چند سال آینده را آغاز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 16 =

دنبال کنید @ اینستاگرام