خودنمایی میوه های ممنوعه در مغازه های سطح شهر

رئیس اتحادیه بار فروشان گفت: مسئولین باید به بررسی مبدا و سردخانه های اطراف و شهرستان ها بپردازند تا دیگر شاهد توزیع میوه های قاچاق در سطح شهر نباشیم.

موبنا – خودنمایی میوه های ممنوعه در مغازه های سطح شهرپول‌نیوز- محسن محمودی رئیس اتحادیه بار فروشان در گفت و گویی با اشاره به اینکه چرا با وجود برخورد دستگاه مسئول با واردات غیر مجاز میوه به کشور طی ماه های اخیر شاهد عرضه این محصولات در برخی مغازه خرده فروشی هستیم اظهار داشت: مسئولین باید در ابتدا به بررسی مبدا، انبارها و سردخانه های اطراف و شهرستان ها بپردازند تا توزیع و قاچاق میوه در مغازه های خرده فروشی سطح شهر ریشه کن شود.

وی با اشاره به تاثیر قانون عدم تشکیل پرونده میوه های قاچاق زیر یک میلیون تومان و عرضه آن در مغازه های خرده فروشی سطح شهر گفت: با توجه به چنین قانونی باید گفت که این مساله موجب شده که تمام میوه فروشی ها از این قاعده مستثنی شوند چرا که هیچ میوه فروشی بیش از یک میلیون تومان میوه قاچاق در مغازه خود نگه داری نمی کند لذا ما در این زمینه ضعف قانونی وجود دارد و بایستی میوه قاچاق در هر میزانی بررسی و معدوم شود.

محمودی با بیان اینکه میوه های قاچاق در انبارهای تهران و سردخانه های اطراف تهران دپو شدند بیان کرد: بازرسین و مسئولین مربوطه به راحتی می توانند انبارهای که میوه های ممنوعه خارجی در آن ذخیره شدند شناسایی کند و به عبارتی میوه های قاچاق را در صورت کشف امحا و یا به سرزمین اصلی برگرداند.

رئیس اتحادیه بارفروشان تصریح کرد: در واقع به سبب گشت های بازرسین در میدان مرکزی میوه و تره بار دیگر عرضه این گونه میوه ها در دید عموم انجام نمی گیرد و تنها ممکن است به صورت پنهانی خرید و فروش شود.

 منبع: باشگاه خبرنگاران 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام