غذای دیجیتالی ذهن!

اگرچه ظهور گوشی های هوشمند و تبلت ها معایب خاص خود را به دنبال داشت و تمرکز بر کار های روزمره را از بشر گرفت، با این حال مزایای زیادی نیز برای آن ها قابل ذکر است. یکی از برترین این مزیت ها، کاربرد اپ های گوشی های هوشمند در زمینه های مختلف است. امروز می خواهیم در مورد کاربرد این ها در حیطه ی تقویت ذهن و افزایش کارایی آن صحبت کنیم.

موبنا، رکسانا دانیالی– نظرات متفاوتی پیرامون این کاربرد وجود دارد. آیا به راستی برنامه هایی که به این منظور طراحی شده اند می توانند تاثیر گذار واقع شوند؟ با وجود تمام این صحبت های ضد و نقیض بسیاری از محققان معتقدند که در صورت استفاده از اپ درست و مناسب می توان در راستای تقویت عملکرد مغز، گام های مفیدی برداشت. از این رو در ادامه مطلب به معرفی چند مورد از بهترین برنامه های موجود در این زمینه می پردازیم.

+ Eidetic (آی او اس و اندروید)

این برنامه به صورت رایگان قابل دانلود است و با تکنیک های خاصی به تقویت حافظه کمک می کند. در واقع می توان آن را جز یکی از بهترین اپ ها در این زمینه طبقه بندی کرد و خوشبختانه برای هر دو سیستم عامل آی او اس و اندورید قابل استفاده خواهد بود.

http://eideticapp.com/

1

+ Lumosity Brain trainer (آی او اس و اندروید)

راه کار شگفت انگیز این اپ در تقویت عملکرد مغزی، استفاده از تمرینات زمان بندی شده است. جالب است بدانید این برنامه با کمک نورولوژیست های متخصص طراحی شده است در نتیجه می توان آن را یکی از کاربردی ترین و در عین حال دقیق ترین ابزار های موجود به حساب آورد. این اپ نیز رایگان است.

http://www.lumosity.com/

2

+ IntelliVocab (ای او اس و اندروید)

اگر بازی با کلمات را دوس دارید، این اپ انتخابی مناسب خواهد بود. این برنامه برای افرادی که می خواهند در آزمونی خاص شرکت کنند و یا مایل هستند پتانسیل ذهنشان بالا تر رود، برنامه ی محبوب است. IntelliVocab نیز رایگان است.

http://www.faqden.com/product.html

3

+ Inspiro (آی او اس و اندروید)

اگر نویسنده، بازیگر و یا یک هنرمند هستید این برنامه به شما کمک خواهد کرد تا موانع خلاقیت را از پیش روی خود بردارید! اپ به سه فصل تقسیم بندی شده است که بنا به نیاز خود می توانید از میان آن ها بخش مناسب خود را انتخاب کنید. Inspiro رایگان بوده و در شمار برنامه های مفید برای تقویت عملکرد ذهنی طبقه بندی می شود.

https://itunes.apple.com/us/app/inspiro/id380574100?mt=8

4

+ Khan Academy (آی او اس و اندروید)

این اپ را می توان ابزاری دانست که هر چیزی برای یادگیری را در خود جای داده است. بالغ بر 5000 ویدیو، مقاله و منبع از هنر گرفته تا شیمی، ریاضی و حتی تاریخ سبب شده است این برنامه برای هر فردی که به آن رجوع می کند حرفی برای گفتن داشته باشد. Khan Academy به صورت رایگان قابل دانلود است.

https://www.khanacademy.org/

5

+ Personal Zen (آی او اس و اندروید)

این اپ در حقیقت یک بازی است که مغز شما را برای برخورد مناسب تر با استرس آموزش می دهد. به منظور بهره برداری بهینه از برنامه می توانید آن را درست پیش از موقعیت استرس زایی که در انتظار آن هستید، استفاده کنید و یا چنان چه فرصت کافی در اختیار داشته باشید، استفاده روزانه از این اپ به تدریج قابلیت های مقابله با استرس و اضطراب را در شما پرورش خواهد داد. برنامه به صورت رایگان در دسترس است.

http://www.personalzen.com/

6

 

4 thoughts on “غذای دیجیتالی ذهن!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 20 =

دنبال کنید @ اینستاگرام