۱۰ میلیون نفر در ایران مبتلا به میگرن هستند

بر اساس مطالعات انجام شده در مناطق مختلف کشور، آمار سردردهای میگرنی در ایرانی ها بالاتر از میانگین جهانی است.

موبنا – سردرد بیشترین دلیل مراجعه بیماران به متخصصان مغز و اعصاب است و حدود ۱۰ درصد مردان و ۲۰ درصد زنان ایرانی به سردرد های میگرنی مبتلا هستند، اگرچه برای قطعی کردن میزان شیوع به مطالعات گسترده تر در کشور نیاز است.

حدود ۱۰ میلیون نفر در ایران فقط به سردرد میگرنی و تعداد بیشتری از این عدد به سردردهای تنشی مبتلا هستند.
حدود یک و نیم میلیون نفر در ایران سردرد مزمن دارند، به این معنی که بیش از نیمی از روزهای یک ماه، دچار سردرد می شوند.
به دلیل اهمیت این موضوع در این کنگره، جدید ترین دستاوردهای تشخیصی و درمانی در زمینه سردرد شامل درمان های دارویی و غیر دارویی ارایه خواهد شد.

سردرد های اولیه دردهایی هستند که بدون وجود آسیب و یا اختلالی در ساختمان های حساس به درد در جمجه و گردن، بوجود می آید و ۹۰ درصد سردرد ها از نوع اولیه بوده که این سردردها انواع مختلفی دارند و شایع ترین آنها سردرد های تنشی و سردرد های میگرنی است.
هر چند سردردهای اولیه معمولا خطری برای فرد ندارد، اما با توجه به اینکه بسیار شایع هستند و افراد زیادی از جامعه به آنها مبتلا می شوند، تاثیر زیادی بر عملکرد روزانه فرد در خانواده، محل کار و در جمع دوستان گذاشته، کیفیت زندگی فرد را کاهش می دهد.
با توجه به آمار بسیار بالای سردردهای تنشی و میگرنی و موارد مزمن آنها که منجر به صرف هزینه های زیاد شامل از دست رفتن روزهای کاری بسیار و یا کاهش کیفیت کار می شود، لازم است، متولیان سلامت کشور و جامعه پزشکی کشور و نیز تک تک افراد جامعه به موضوع سردرد توجه بیشتری داشته باشند.

 منبع: ویرلن 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام