چهار میلیون اقامتگاه برای نوروز آماده شد

رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور از آماده‌سازی چهار میلیون واحد اقامتی در سراسر کشور برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی خبر داد.

مرتضی رحمانی‌موحد در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی که با حضور استاندار همراه بود، گزارشی از وضعیت خدمات و زیرساخت‌ها که برای پوشش سفرهای نوروزی ایجاد شده است، ارائه و اظهار کرد: 10 هزار پایگاه امداد و نجات، 11 هزار نفر بازرس همراه هزاران نفر از مسؤولان و دست‌اندرکاران ستادهای خدمات سفر در استان‌های مختلف و شهرهای گوناگون آماده ارائه خدمات به گردشگران هستند.

او همچنین با یادآوری رشد 12 درصدی سفرهای نوروزی در فاصله 25 تا 29 اسفندماه، ادامه داد: از 28 اسفند 94 تا 1 فرودین ماه 95 شاهد افزایش 17 درصدی اقامت در استان‌های کشور بودیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: امسال 21 هزار رویداد و برنامه فرهنگی همراه 1500 نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی در شهرهای مختلف کشور برپا می‌شود.

رحمانی‌موحد همچنین با اشاره به اهمیت درجه‌بندی تاسیسات گردشگری، از ابلاغ شناسه ملی تاسیسات گردشگری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: براساس این شناسه هر کدام از تاسیسات گردشگری در کشور اعم از واحدهای اقامتی، دفاتر خدمات گردشگری و مراکز پذیرایی دارای یک شناسه ملی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام