نجات 300 مسافر از طوفان شن

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام گزارش عملیات طرح ملی امداد و نجات نوروزی در 24 ساعت گذشته (3 فروردین)، گفت: 1800 مسافر نوروزی از خدمات امدادی این سازمان در 24 ساعت گذشته بهره‌ مند شدند.

دکتر ناصر چرخ‌ساز با اشاره به گزارش عملیات طرح ملی امداد و نجات نوروزی در 24 ساعت گذشته، اظهار کرد: در این مدت امدادگران در بیش از 305 مورد عملیات، خدمات لازم را به هموطنان ارائه داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه 200 تن در این مدت از حوادث نجات یافتند، افزود: 150نفر به مراکز درمانی منتقل و یک هزار و 100 نفر نیز خدمات درمان سرپایی دریافت کردند.

چرخساز با اشاره به انجام 22 مورد عملیات رهاسازی، گفت: بیش از یک هزار تن از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

انجام عملیات برف و کولاک در 10 محور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به عملیات برف و کولاک طی ٢٤ ساعت گذشته گفت: 9 استان آذربایجان شرقی، تهران، زنجان، سمنان، فارس، کردستان، گلستان، لرستان و مازندران در روز گذشته متاثر از برف و کولاک بودند که در 10 محور به قریب 800 نفر امدادرسانی شده است.

دکتر چرخساز با بیان اینکه 123 خودرو در این عملیات ها از برف رهاسازی شدند به مصدومیت 6 تن و انتقال یک مصدوم به مرکز درمانی در حوادث برف و کولاک 24 ساعت گذشته اشاره کرد.

به گفته وی در این حوادث 5 تن خدمات درمان سرپایی دریافت کردند و 12 نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند.

استان متاثر از سیل و آبگرفتگی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به عملیات سیل و آبگرفتگی طی ٢٤ ساعت گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در 6 استان تهران، خراسان شمالی، سمنان، فارس، کرمان و یزد عملیات سیل و آبگرفتگی صورت گرفته که در 9 شهر و روستا به حدود 70 تن امدادرسانی شده و 35 نفر نیز در این عملیات ها به مراکز درمانی منتقل شدند.

دکتر چرخساز گفت: در این عملیات‌ها آب 6 واحد مسکونی تخلیه شد و 5 تن نیز اسکان اضطراری یافتند.

براساس گزارش سایت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین از انجام عملیات امدادی توفان شن طی ٢٤ ساعت گذشته خبر داد و گفت: روز گذشته دو شهرستان ریگان و فهرج متاثر از توفان شن بودند که امدادگران در دو محور ریگان –ایرانشهر و فهرج -زاهدان در حال امدادرسانی هستند. به گفته دکتر چرخساز در عملیات توفان شن از روز گذشته به حدود 300 تن خدمات امدادی ارائه شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام