ثبت 1 میلیون سفر دریایی در هرمزگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از ثبت یک میلیون و یکصد هزار نفر سفر دریایی و جابجایی بیش از ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو از طریق بنادر مسافری این استان طی یک هفته اخیر خبر داد.

ابراهیم ایدنی با بیان اینکه در ۷ روز زمان اجرای طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی سال ۹۴ که از بیست و پنجم اسفند ماه آغاز شده است، گفت: جابجایی یک میلیون  و ۱۱۲ هزار و ۳۱۶ نفر -سفر از طریق بنادر مسافری در استان هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس صورت گرفت.

وی افزود: مقصد عمده مسافران نوروزی بیشتر جزایر کیش، قشم و هرمز بوده است و بیشترین حجم جابجایی مسافر مربوط به روز دوم فروردین است که طی یک روز، ۳۱۳ هزار و ۳۶۱ نفر سفر انجام شد.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوری استان هرمزگان، از ۲۵ اسفند تا پایان روز دوم فروردین که بازه زمانی یک هفته ای را شامل می شود، ۱۳۰هزار و ۱۵۵ دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش  و بالعکس جابجا شده اند که بیشترین حجم جابجایی خودرو در روز دوم فروردین با رقمی افزون بر ۳۵ هزار دستگاه به ثبت رسیده است.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان خاطرنشان کرد: طی هفت روز گذشته، ۱۹ هزار و ۷۵۶ سفر دریایی(تردد شناورهای مسافری) در ۱۱ مسیر مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است که بیشتر رقم آن مربوط به روز دوم فروردین با ۷ هزار و ۴۷۴ بار تردد می باشد.

ایدنی ضمن ارایه آماری از فعالیت های گردشگری دریایی استان طی یک هفته اخیر خاطرنشان کرد: طی این مدت در مجموع بالغ بر ۱۴۱ هزار نفر از شناورهای تفریحی برای انجام گشت های دریایی بهره مند شدند که ۱۱ هزار و ۴۸۲ سفر (تردد دریایی) به همین منظور به ثبت رسید.

وی در پایان یادآور شد: در طرح نوروزی سال ۹۵ که از ۲۵ اسفند گذشته آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد، ۵۴ فروند شناور مسافری با ظرفیت ۶ هزار و ۲۸۱ صندلی و ۴۸ فروند شناور لندینگ کرافت با ظرفیت جابجایی ۲۴۰۰ دستگاه خودرو طی هر بار سفر، جابجایی مسافر و خودرو را به جزایر استان هرمزگان برعهده دارند.

استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که در ایام بهاری چند صباحی را در دامن آب های فیروزه ای خلیج فارس سپری می کنند؛ به گونه ای که بنادر مسافری این استان بیش از ۹۵ درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و حدود۱۰۰ درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را پشتیبانی می کنند و حجم عمده این مسافرت ها نیز در تعطیلات نوروزی انجام می شود.

بر اساس این گزارش، میهمانان نوروزی علاقه مند به سفرهای دریایی هم اکنون می توانند برای سفر به جزایر قشم و هرمز از بندر شهید حقانی بندرعباس و برای سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل- بندر لافت استفاده کنند. بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز برای سفر مسافر و خودرو به جزیره کیش آماده خدمات رسانی به مسافران دریایی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =

دنبال کنید @ اینستاگرام