آیپد پرو ۹.۷ اینچی مجهز به سیم کارت داخلی اپل است

آیپد پرو ۹.۷ اینچی چند روز پیش به همراه آیفون SE توسط اپل رونمایی شد. آیپد جدید دارای قابلیت جدیدی به نام سیم کارت داخلی است که چند وقتی است اپل و سامسونگ روی آن مانور می‌دهند. این نوع سیم کارت به صورت پیش‌فرض روی دستگاه نصب شده و قابلیت اتصال به چندین اپراتور را دارد.

موبنا- استفاده از سیم کارت داخلی در گجت‌ها، چند سالی است که به طور جدی توسط سامسونگ و اپل پیگیری می‌شود. آیپد پرو ۹.۷ اینچی جدیدترین آیپد اپل است که از این قابلیت بهره می‌برد. استفاده از سیم کارت داخلی موسوم به Apple Sim باعث می‌شود که درگاه سیم کارت از بین برود و فضای داخلی دستگاه کمتر اشغال شده و فضا برای بزرگ‌تر کردن باتری نیز اضافه شود.

استفاده از سیم کارت داخلی از سال ۲۰۱۴ توسط اپل شروع شد و برخی از آیپدهای تولیدی این شرکت مجهز به این نوع سیم‌کارت بودند. این سیم‌کارت‌ها به طور پیش فرض روی برد اصلی آیپد نصب می‌شوند و کاربر می‌تواند هنگام نیاز از سرویس‌های هر یک از اپراتورهایی که این نوع سیم‌کارت را پشتیبانی می‌کنند استفاده کند. در حال حاضر اپراتورهای زیادی مانند AT&T، Sprint و T-Mobile از این سیم کارت‌ها پشتیبانی می‌کنند. تعداد این اپراتورها روز به روز در حال افزایش است و ممکن است به زودی شاهد از بین رفتن کامل سیم کارت‌های قدیمی و استفاده از این نوع سیم‌کارت در تمامی گجت‌های هوشمند باشیم. سامسونگ نیز در ساعت هوشمند گیر اس ۲ خود از این نوع سیم‌کارت استفاده می‌کند.

چند سال قبل اپل تصمیم به استفاده از این نوع سیم‌کارت در آیفون گرفت اما شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای اروپایی به نوعی با این تصمیم مخالفت و عنوان کردند در صورت استفاده از سیم‌کارت داخلی، امکانات محدودتری را در اختیار اپل خواهند گذاشت. به همین دلیل این طرح در سال‌های گذشته اجرا نشد اما ممکن است در آیفون ۷ شاهد استفاده از این نوع سیم‌کارت باشیم.

منبع:زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام