مقایسه عملکرد سنسورهای ایسوسل و سونی در دوربین گلکسی اس 7

سامسونگ بار دیگر در گلکسی اس 7 نیز از دو سنسور برای دوربین استفاده کرده است؛ یکی ساخت خود که ISOCELL نام دارد و دیگری سنسوری ساخت سونی. در ادامه با مقایسه‌ی تصاویر ثبت شده توسط این دو سنسور عملکرد آن‌ها را خواهیم سنجید.

موبنا- گلکسی اس 7 نیز همانند گلکسی اس ۶ از دو سنسور مختلف برای دوربین در نسخه‌های متفاوت بهره می‌برد. سنور ایسوسل با کد ساخت S5k2L1 توسط خود سامسونگ تولید شده و سنسور دیگر نیز ساخت سونی با کد ساخت IMX260 است.

البته این دو نسخه کاملا جدید بوده و برای اولین بار در گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج به کار گرفته شده‌اند. البته سونی در گذشته نیز برای سازندگان بزرگ مانند سامسونگ و اپل سنسورهای اختصاصی طراحی کرده است و این بار نیز برای گلکسی اس ۷ شاهد این ماجرا هستیم.

این بار ابعاد سنسور مورد استفاده در پرچمداران سامسونگ، دارای ابعاد سنسور 1/2.5 اینچ، ابعاد پیکسل ۱.۴ میکرون و f/1.7 است. سامسونگ مدعی است این سنسور نسبت به سنسور مورد استفاده در گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج می‌تواند ۹۵ درصد بیشتر نور جذب می‌کند. به علاوه این سنسور‌ها از سیستم Dual Pixel برای فوکوس بسیار سریع بهره می‌برند.

البته سوال اینجا است که آیا دو سنسور مورد استفاده در گلکسی اس ۷ اختلافی در عملکرد دارند یا خیر. قضاوت با شما است؛ می‌توانید در عکس‌های زیر تصاویر مختلف ثبت شده را تماشا کنید. به طور قطع در میزان اشباع رنگ‌ها و کنتراست تصاویر اختلاف‌هایی وجود دارد؛ اما نمی‌توان این اختلاف را بزرگ دانسته و سنسوری را نسبت به دیگری برتر دانست.

برای صرفه‌جویی در حجم مصرفی اینترنت، حجم تصاویر کاهش پیدا کرده است. برای دیدن تصاویر در ابعاد واقعی به منبع مراجعه کنید.

توجه کنید که در تمامی تصاویر، تصویر اول مربوط به سنسور ایسوسل و تصویر دوم مربوط به سنسور سونی است.

۱.

ایسوسل گلکسی اس 7

گلکسی اس 7

۲.

۳.

۴.

۵.

منبع:زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام