افزایش برندپرستی موبایل در سال 94

برخی از صاحب نظران حوزه آی تی معتقدند که در سال 94 موج برندپرستی در بازار تلفن همراه تهران به اوج خود رسید.

موبنا، لیلا محمدنظامی – تداوم محبوبیت گوشی‌های گران‌قیمت اپل موضوعی است که موجب شده بسیاری از عرضه‌کنندگان گوشی با برندهای دیگر و همچنین بسیاری از فعالان بازار کامپیوتر نیز به جرگه واردکننده و فروشندگان گوشی‌های این برند بپیوندند.
“آرتا محوندی” با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر و حتی در دوران رکود در بازار گوشی ایران شاهد افزایش محبوبیت برندهایی مانند اپل و غیره هستیم، افزود: با وجود رکود در بازار موبایل شاهد موج برندپرستی در بازار تلفن همراه ایران هستیم.
اپل
وی افزود: شاید گوشی‌های این خانواده از لحاظ قابلیت فنی حتی از سایر برندها پایین‌تر باشند، اما برند این گوشی مورد پسند بیشتر کاربران و به‌ویژه جوانان است و همین موضوع موجب فروش زیاد آن در ایران شده است.
همچنین بر اساس اعلام باشگاه فعالان آی‌سی‌تی در بازار ایران بیش از 25 درصد از خریداران هنگام انتخاب یک گوشی به برند آن اهمیت داده و گوشی خریداری می‌کنند که از یک خانواده شناخته‌شده و پرطرفدار باشد.
22 درصد از خریداران گوشی نیز به کیفیت بدنه و طراحی ظاهری گوشی اهمیت می‌دهند. این گزارش می‌افزاید که بیش از 20 درصد از خریداران گوشی هم به کیفیت صفحه‌نمایش اهمیت داده و ترجیح می‌دهند گوشی با صفحه‌نمایش بزرگ و باکیفیت خریداری کنند. در حدود 19 درصد از خریداران گوشی نیز به پردازنده گوشی و در حدود 10 درصد نیز به نوع و قدرت دوربین گوشی موبایل اهمیت می‌دهند. وزن، امکانات ارتباطی وغیره هم از سایر مواردی است که خریداران گوشی به آن اهمیت می‌دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 12 =

دنبال کنید @ اینستاگرام