رضایت رهبری از زحمات ناجا در انتخابات

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به ارائه گزارش از اقدامات این نیرو در ۲۲ بهمن و انتخابات به رهبر معظم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری نیز از زحمات همه همکارانمان در برگزاری انتخابات تشکر کردند.

موبنا- سردار حسین اشتری در مراسم تقدیر از عوامل برقراری نظم و امنیت انتخابات سال ۱۳۹۴، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری انتخاباتی امن، یکی از اولویت های نیروی انتظامی در سال ۹۴ بود؛ بنابراین با توجه به مسئولیتی که بر عهده داشتیم باید از قبل آمادگی لازم را برای این امر پیدا می کردیم به گونه ای که از اوایل امسال در نشست ها، همایش ها و نیز جلسات بارها به این موضوع اشاره شده است.

فرمانده ناجا گفت: بحمدالله، انتخابات به خوبی برگزار شد اما به علت اهمیت و سرنوشت ساز بودن آن، ایجاب می کرد که نیروی انتظامی آمادگی های بیشتری داشته باشد که سه ماه قبل از انتخابات، جلساتی در این رابطه برگزار شد.

سردار اشتری همچنین به تشکیل قرارگاه امام علی(ع) برای دو مناسبت خاص ۲۲ بهمن و انتخابات اشاره کرد و افزود: این قرارگاه به همراه هفت قرارگاه فرعی در رده های ستادی ناجا و نیز استان های کشور تشکیل شد.

قدردانی ستادکل نیروهای مسلح از تلاش مجاهدانه پلیس در برگزاری انتخاباتی امن

این مقام عالی انتظامی به بکارگیری ۲۵۰ هزار نفر نیرو برای تامین امنیت انتخابات، اشاره کرد و افزود: بخش اعظم این نیرو، از ناجا تامین شد اما با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، از نیروهای سپاه پاسداران و نیز بسیج برای این امر مهم بکارگیری شد.

سرداراشتری خاطرنشان کرد: به دلیل آمادگی و پیش بینی هایی که از قبل اتخاذ شده بود، در فضای مجازی و حقیقی کنترل های لازم صورت گرفت و از سوی دیگر با آمادگی کامل نیروی انتظامی و تعامل دستگاه های مربوطه شاهد برگزاری انتخاباتی امن و آرام بودیم؛ از همه همکارانم که در این امر نقش بسزایی داشتند، تشکر می کنم.

وی ادامه داد: همچنین ستاد کل نیروهای مسلح نیز از تلاش مجاهدانه پلیس در برگزاری انتخاباتی امن نیز قدردانی کرد.

تشکر مقام معظم رهبری از اقدامات خوب کارکنان نیروی انتظامی

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود، اظهارداشت: هفته گذشته توفیق شرفیابی به خدمت رهبر معظم انقلاب را داشتم که سلام همه همکاران خود را به محضر ایشان رساندم.

وی گفت: در این دیدار، گزارشی از عملکرد یکساله ناجا از زمان انتصاب اینجانب به فرماندهی این نیرو، ارائه شد البته این گزارش قبلاً به صوت کتبی برای معظم له ارسال شده بود.

سردار اشتری ادامه داد: دراین دیدار، رهبر معظم انقلاب از تلاش کارکنان نیروی انتظامی و نیز اقدامات خوبی که انجام شده بود، تشکر کردند.

تاکید بر تشکیل کارگروهی برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری

وی به موضوعات مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اشاره و تاکید کرد: باید کارگروهی برای اجرایی شدن موضوعات مطروحه از سوی رهبر انقلاب تشکیل و پس از مشخص شدن ماموریت های هر گروه،بایستی بعد از ۶ ماه گزارشی از اقدامات صورت گرفته را به محضر ایشان تقدیم کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در این دیدار، گزارشی از اربعین و حضور گسترده پلیس و خدمات رسانی به زائران و نیز اقدامات خوبی که در این ایام انجام شده بود را به ایشان ارائه دادم که رهبر معظم انقلاب نیز تائید کردند که گزارش های مزبور به دست ایشان رسیده است.

ابراز رضایت رهبر معظم انقلاب از زحمات کارکنان نیروی انتظامی در برگزاری انتخابات امن

فرمانده ناجا در ادامه به ارائه گزارش کاملی ازاقدامات این نیرو در ۲۲ بهمن و نیز انتخابات به رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری نیز از زحمات همه همکارانمان در برگزاری انتخابات، ابراز رضایت کردند.

سرداراشتری خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم اقداماتی که انجام می دهیم، پیروی دقیقی از منویات و فرامین مقام معظم رهبری داشته باشد.

وی خطاب به فرماندهان و معاونان ارشد نیروی انتظامی، گفت: امسال، سالی پرکار و موفقیت آمیزی را سپری کردیم که امیدواریم این روند بهتر و بیشتر از گذشته ادامه داشته و مورد رضایت ولی امر مسلمین قرار گیرد.

فرمانده ناجا ادامه داد: در این دیدار، رهبر معظم انقلاب به موضوعات مختلفی اشاره کردند که انشاء الله به کلیه رده ها ابلاغ خواهد شد البته از سوی معاونت طرح و برنامه ناجا، محور یابی در این رابطه انجام شده است.

اشتری گفت : موضوعات مطروحه به فرماندهان، معاونان و روسای پلیس های تخصصی منعکس و آن را دنبال خواهند کرد، همچنین کارگروه های لازم برای هر رده پلیس ایجاد و کار را پیش خواهیم برد.

سرداراشتری خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم این ماموریت سنگین در نیروی انتظامی را به حول قوه الهی با هدایت های رهبر و همت کارکنان به پیش ببریم و کارهای شایسته تری را انجام دهیم.

امنیت خوب کشورمان در سایه هدایت های رهبری، تعامل نیروی انتظامی، دستگاه های نظامی و امنیتی

فرمانده ناجا افزود : امروز به برکت هدایت های مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، هماهنگی و همدلی ها و نیز تعاملی که بین نیروی انتظامی، دستگاهی های نظامی و امنیتی وجود دارد، وضعیت امنیتی خوبی را در کشور شاهد هستیم.

وی با اشاره به ناامنی های موجود در کشورهای پیرامونی، گفت: باید قدردان نعمت امنیت که در کشور حاکم است، باشیم البته ما درایجاد این امنیت و آرامشی که به برکت خون شهدا، هدایت های رهبر فرزانه انقلاب، انسجامی که بین دستگاه ها و نیز وحدتی که بین مردم و رهبری است، شریک هستیم و باید خداوند را شاکر باشیم.

تبدیل موضوعات امنیتی به موضوعات اجتماعی، هنر نیروی انتظامی است

فرمانده ناجا به ماموریت های پیش رو این نیرو نظیر چهارشنبه آخر سال و نوروز اشاره کرد و گفت: باید همه همت کنیم تا در چهارشنبه آخر سال هیچ اتفاق خاص و ناگواری رخ ندهد البته جلساتی در این رابطه برگزاری و پیش بینی های لازم اتخاذ شده است.

اشتری ادامه داد:باید این آمادگی را داشته باشیم تا بتوانیم از وقوع هر اتفاق سازماندهی و ساماندهی شده در چهارشنبه آخر سال جلوگیری کرده و اجازه ندهیم یک موضوع کوچک اجتماعی به موضوع امنیتی تبدیل شود. هنر ما این است که موضوعات امنیتی به موضوعات اجتماعی تبدیل شود .

وی با بیان اینکه تذکرات و هشدارهای لازم به مخلان نظم و امنیت داده شده است، تصریح کرد: برنامه های ریزی های خوبی برای چهارشنبه آخر سال انجام شده و با توجه به آمادگی هایی که داریم، امیدواریم هیچ اتفاق نگران کننده ای را در این روز شاهد نباشیم.

کاهش ۳ درصدی تلفات سوانح رانندگی در ۱۰ ماهه امسال

وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ( به مدت ۲۰ روز)، تصریح کرد: باید در این ایام خدمات مناسبی را به مسافران ارائه دهیم و از سوی دیگر با توجه به تدابیر اتخاذ شده و نیز اقدامات صورت گرفته باید شاهد کمترین تخلفات، تصادفات و تلفات ناشی از آن باشیم.

فرمانده ناجا یادآور شد: طی سالهای گذشته، اقدامات خوبی انجام شده و از همه کسانی که در این حوزه زحمت کشیدند، تشکر می کنم البته این اقدامات کفایت نمی کند و مطلوب ما نیز نیست.

سردار اشتری به حساسیت و نگرانی های مقام معظم رهبری در خصوص آمار تلفات سوانح رانندگی و تاکیدات موکد ایشان مبنی بر کاهش آمار سوانح و تلفات ناشی از آن اشاره کرد و گفت: در ده ماهه امسال، تلفات سوانح رانندگی ۳ درصد کاهش داشت که این به معنای آن است با زحمات و تلاش شبانه روزی پلیس راهور و مجموعه دستگاه های دخیل در امر ترافیک حدود ۴۴۷ نفر کمتر جان خود را از دست دادند که البته باید به سمتی برویم که بیشتر از این کاهش داشته باشیم.

وی به برنامه ریزی و اقدامات خوب انجام شده پلیس راهور در این حوزه اشاره کرد و گفت: باید از تجربیات سالهای گذشته استفاده کنیم تا بتوانیم ضرب آهنگ کاهش سوانح و تلفات ناشی از آن را بیشتر و بهتر از قبل به پیش ببریم.

این مقام عالی انتظامی یادآور شد: در امر کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن، مجموعه های آموزشی نیز به پلیس راهورکمک کرده و نقش تاثیر گذاری در این امر داشته اند.

برخورد پلیس با مروجان و اشاعه دهندگان ناهنجاری

فرمانده ناجا در ادامه به موضوع راهیان نور و سفر زائران به مناطق مرزی اشاره کرد وگفت: باید اقدامات لازم دراین رابطه صورت بگیرد تا هیچ گونه مشکلی به وجود نیاید.

سردار اشتری به تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه پلیس برای امنیت شهرهای مسافر فرست نظیر تهران که در ایام نوروز از سکنه خالی می شوند، اشاره کرد و گفت: همچنین در شهرهای مسافر پذیر نیز پلیس آمادگی دارد تا در حوزه های ترافیکی و امنیتی اقدامات لازم را انجام دهد.

وی به برخورد پلیس با ترویج و اشاعه دهندگان ناهنجاری ها تاکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب نیز در این خصوص تاکیداتی داشته اند.

سردار اشتری به ارائه خدمات پلیس در فرودگاه ها و نیز مراکز گذرنامه اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی همچون سال های گذشته برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برای اجرای ماموریت هایش را اتخاذ و نیز تجربه ثابت کرده که این نیرو توانسته ماموریتش را به نحو احسن انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هجده =

دنبال کنید @ اینستاگرام