نجات 60 سرنشین یک شناور در قشم

رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تکذیب شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر غرق شدن یک شناور مسافری در آب های این استان، از نجات جان ۶۰ سرنشین شناور مسافری آذرخش ۹۰۸ در آب‌های جزیره قشم خبرداد.

اسماعیل مکی زاده اظهارداشت: شناور آذرخش 908 ساعت 15:25 سه شنبه 18 اسفندماه در فاصله یک مایلی بندر شهید ذاکری قشم به علت نقص فنی موتور از ادامه مسیر بازماند.

وی مسیر حرکت این شناور را از بندر شهید ذاکری به سمت بندر شهید حقانی اعلام‌کرد و بیان‌داشت: مرکز جستجو و نجات دریایی بندرعباس پس از دریافت پیام اضطرار ، یک فروند شناور ناجی و یک فروند شناور مسافری همیار ناجی را به موقعیت سانحه اعزام کرد.

رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح‌کرد: پس از پایش مکان دقیق شناور سانحه دیده، تیم‌های امدادی به سمت موقعیت هدایت شدند.

مکی زاده با اشاره به اینکه عملیات جستجو و نجات در کمتر از 35 دقیقه با موفقیت به پایان رسید، افزود: شناور همیار ناجی پس از پهلوگیری کنار شناور مضطر و سوار کردن تمامی سرنشینان آن، مسافرین را به بندر شهید حقانی منتقل کرد و شناور سانحه دیده آذرخش 908 نیز به حوضچه بندر شهید ذاکری منتقل شد.

به گفته این مقام مسئول، هر 60 سرنشین این شناور در صحت و سلامت کامل به بندرعباس رسیدند.

رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان گفت: این شناور تا زمان رفع کامل نواقص فنی خارج از سرویس شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 6 =

دنبال کنید @ اینستاگرام