افتتاح مدرسه اقتصادنوين در سقز

وي به ساخت 11 مدرسه توسط بانک اقتصادنوين در سراسر کشور اشاره کرد و افزود: بانک اقتصادنوين تاکنون 11 مدرسه در مناطق محروم استان‌هاي بوشهر، سيستان و بلوچستان، ايلام، آذربايجان شرقي، خراسان جنوبي، کردستان، اردبيل و خوزستان ساخته است، ضمن اينکه در حال حاضر يک مدرسه ديگر بانک اقتصادنوين در حال ساخت مي‌باشد.

طي مراسمي مدرسه بانک اقتصادنوين در روستاي آلکلوي سقز مورد بهره برداري قرار گرفت.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، در مراسم افتتاح مدرسه اقتصادنوين در روستاي آلکلوي سقز، علاوه بر سرپرست منطقه يک استان‌هاي اين بانک نجفي افشار مسئول مشارکت‌هاي مردمي سازمان نوسازي مدارس کل کشور، سعيدي رئيس نوسازس مدارس استان کردستان و ماموستا عبدالرحمان حسين‌زاده امام جمعه سقز حضور داشتند.

در اين مراسم سعيد صالح ودادي سرپرست منطقه يک استان‌هاي بانک اقتصادنوين طي سخناني ضمن ابراز خرسندي از حضور موثر بانک اقتصادنوين در عرصه‌هاي اجتماعي و فرهنگي، گفت: بانک اقتصادنوين علاوه بر ارايه خدمات نوين بانکي، در عرصه‌هاي اجتماعي و خيرخواهانه نيز نقشي موثر و تاثيرگذار ايفا مي‌کند که اين اقدامات از طرف ساير بانک‌ها به عنوان الگو مورد توجه قرار گرفته است.

صالح ودادي به ساخت 11 مدرسه توسط بانک اقتصادنوين در سراسر کشور اشاره کرد و افزود: بانک اقتصادنوين تاکنون 11 مدرسه در مناطق محروم استان‌هاي بوشهر، سيستان و بلوچستان، ايلام، آذربايجان شرقي، خراسان جنوبي، کردستان، اردبيل و خوزستان ساخته است، ضمن اينکه در حال حاضر يک مدرسه ديگر بانک اقتصادنوين در حال ساخت مي‌باشد.

سرپرست منطقه يک استان‌هاي بانک اقتصادنوين تاکيد کرد ساخت اين مدارس تاثير زيادي در افزايش کيفيت فضاي آموزشي در اين مناطق داشته است. وي به زمين لرزه تابستان سال 91 استان آذربايجان شرقي اشاره کرد و گفت: بعد از اين زمين لرزه بانک اقتصادنوين به سرعت نسبت به ساخت مدرسه در مناطق‌زلزله زده از جمله روستاي هرزورز بخش مرکزي هريس و کقالق اهر، مشک عنبر ورزقان اقدام کرد که اين موضوع نشان دهنده توجه مديران ارشد بانک اقتصادنوين به موضوعات اجتماعي است.

در آئين افتتاح اين محيط آموزشي، خالد عليپور رئيس اداره آموزش و پرورش منطقه زيويه سقز گفت: بانک اقتصادنوين براي ساخت اين مدرسه، مشارکت داشته که اين اقدام موجب بهبود کيفيت آموزش در اين منطقه خواهد شد.

شهرام سعيدي مديرکل نوسازي مدارس استان کردستان هم با بيان اينکه مشارکت خيران در ساخت مدارس در استان جاي تقدير دارد عنوان کرد: کمبود اعتبار از مشکلات اصلي تسريع در ساخت مدرسه سازي در استان است که اين اقدام بانک اقتصادنوين الگويي مناسب براي ساير بانک‌ها به شمار مي‌رود. وي اظهار کرد: 30 درصد مدارس استان تخريبي است که رتبه استان کردستان از اين لحاظ در کشور بين 15 تا 17 است.

روستاي آلکلوي در 15 کيلومتري سقز قرار دارد. اين شهرستان داراي 274 روستاي داراي سکنه است که 128روستاي آن در بخش امام و زيويه قرار دارد که از لحاظ آموزشي تحت نظر آموزش و پرورش منطقه زيويه است و بقيه در بخش‌هاي مرکزي و سرشيو قرار دارند که بحث تعليم و تربيت آنها تحت نظر آموزش و پرورش سقز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 6 =

دنبال کنید @ اینستاگرام