سه حاشيه بزرگ موسيقي در سالي كه گذشت

سال 94 جزو سال‌های پرفراز و نشیب موسیقی بود و اتفاق‌های تلخ و شیرین زیادی در آن رقم خورد؛ برخی از آن‌ها، از روزهای روشن برای موسیقی خبر می‌دادند و برخی دیگر، کام اهل ساز و آواز را تلخ می‌کردند.

موبنا
کمای یک روزه
بهنام صفوی خواننده‌ موسیقی پاپ تقریبا از دو سال پیش، بیمار است. یکی از روزهای آذرماه امسال، هواداران این خواننده خبر بدی را شنیدند، مبنی بر این‌که این هنرمند به‌دلیل تداخل دارویی در کماست. این خبر روی خروجی چند خبرگزاری هم قرار گرفت؛ ولی عصر همان روز خبر رسید، خواننده‌ای که صبح در کما بود، از بیمارستان مرخص شد و به خانه‌اش رفت!
اسلحه‌کشی در کنسرت
حافظ ناظری در سال 94 درگیر برگزاری تور کنسرت‌هایش در شهرستان‌ها بود که یکی از اجراهایش، حاشیه‌دار شد؛ پس از برگزاری کنسرتی در کرمان، تعدادی از سایت‌های محلی این استان نوشتند: «در کنسرت «ناگفته» در سالن امام خمینی (ره) یکی از افراد وابسته به تیم اجرایی کنسرت روی نیروهای حراست سالن اسلحه کشیده است و پس از این‌که نیروهای حراست اقدام به دستگیری او کردند، عده‌ای او را از سالن فراری دادند.»
این خبر به سرعت دهان به دهان پیچید تا این‌که دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، اسلحه‌کشی در کنسرت حافظ و شهرام ناظری را کذب دانست و اعلام کرد: چنین موضوعی صحت ندارد و این کنسرت در زمان مقرر و بدون هیچ مشکلی در کمال صحت، سلامت و آرامش برگزار شد.
کولی‌هایی که پایشان به تهران نرسید
اردیبهشت‌ماه امسال مدیرکل وقت دفتر موسیقی از حضور گروه «جیپسی‌ کینگز» (پادشاه کولی‌ها) در تهران خبر داد و موضوع حضور این گروه در ایران در رسانه‌های بسیاری چرخید. با این‌که این خبر از همان اول هم شایعه به‌نظر می‌رسید، اما مدیر وقت دفتر موسیقی بر حضور این گروه در تهران تأکید داشت. حتی شخصی هم به‌عنوان مدیر اجرایی، مشغول پرداختن به امور مربوط به برگزاری کنسرت بود؛ اما پس از مدت‌ها مانور خبری روی این موضوع، اعضای این کنسرت اعلام کردند که اداره‌ اماکن مانع برگزاری این اجرا شده است و شخص مدیر اجرایی هم پس از این موضوع، تلفن شخصی‌اش را خاموش کرد.
در نهایت، اعلام شد که گویا اعضای این گروه موسیقی اصلا روح‌شان هم از جریان حضور در ایران خبر نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام